3 dakikada okunabilir

ÖĞRENCİYİ ŞEHRE ÇEKEBİLİRİZ

Öğrenci yurtlarının kampüse yakınlığı sebebiyle şehirden ayaklarının kesildiğinin farkında olduklarına değinen Rektör Kazım Uysal, başarılarla kazanılan ivmenin devamı için öğrenci memnuniyetinin şart olduğunu vurguladı. Rektör Uysal, bunun sağlanması için öğrenciyi diğer vatandaşlardan ayırmamayı işaret etti

Rektörlük toplantı salonunda basın mensuplarına bilgi veren Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, DPÜ’nün 12bin 753 önlisans, 25bin 609 lisans, 7bin167 yüksek lisans, 383 doktora öğrencisi olduğunu belirtti. Prof. Dr. Kazım Uysal, Doktora programlarında son 2 yılda yüzde 22, tezli yüksek lisans programlarında yüzde 30, tezsiz yüksek lisans programlarında yüzde 285 oranında artış olduğundan bahsetti.

DESTEKLER ARTTI

Göreve geldikleri 2019 yılında DPÜ’de yayınlanan bilimsel araştırma dergisi sayısının 4’den 9’a çıktığını belirten Kazım Uysal, “Dergilerimize tüm Türkiye’den makaleler kabul ediyoruz. 2019 yılında proje başına verilen 10bin 302 TL’lik destek yüzde bin artışla; 2021 yılında 102bin 881 TL’ye çıktı.

Akademik personel memnuniyetinin DPÜ tarihinde hiç olmadığı kadar arttığına dikkat çeken Rektör Uysal, “2019’da atama bekleyen profesör ve doçent unvanlarında toplamda 46 akademisyen varken; 2021’de atama bekleyen profesör ve doçent sayısı 12. Hamdolsun göreve geldiğimizden beri kadro hakkın olan hiçbir akademisyeni bekletmedik. Hak edene hakkını verdik. Bu akademik personelde ciddi bir memnuniyete ve işine odaklanmaya imkân sağladı” dedi.

‘BOŞA KURULMUŞ DEĞİL

Son 2 yılda 8 yeni Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulduğuna dikkat çeken Rektör Uysal, “Bu araştırma merkezleri de boşa kurulmuş değil. Hepsinde yürütülen projelere deste veriyoruz. Lafa gelince Kütahya’yı hiçbir yere kondurmayız. Biz borca çok zengin deriz ama bir bor araştırma tesisimiz yoktu. Bor Tabanlı İleri Teknolojik Seramik Malzeme Uygulama ve Araştırma Merkezini biz kurduk. Yüksek katma değerli bor ürünlerinin üretilmesi ve yaygınlaştırılmasını da yürüttüğümüz 1milyon 145 bin TL’lik proje ile sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler