2 dakikada okunabilir

‘ÜLKENİN UÇURUMDAN DÜŞTÜĞÜNÜN RESMİ’

Asgari ücretin alım gücünün sadece 10 günde 148 TL değer kaybettiğini ifade eden CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, “Zamlar, vergiler, hayat pahalılığı bir yana sadece bu düşüş bile bir ülkenin uçurumdan düştüğünün resmidir” ifadelerini kullandı. Aksaz Şahbaz, “Ücretli kölelik düzenini olağanlaştırdılar ”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, Türk Lirası’nın değer kaybettiğine dikkat çekti.

Dolar 9,30 TL seviyesine ulaştığını belirten Zeliha Aksaz Şahbaz, “Asgari ücretin alım gücü sadece 10 günde 16 Dolar yani 148 TL değer kaybetti. Yılbaşından bu yana ise alım gücü 77dolar yani 716 TL düştü. Zamlar, vergiler, hayat pahalılığı bir yana sadece bu düşüş bile bir ülkenin uçurumdan düştüğünün resmidir” ifadelerini kullandı.

‘LİDERLİĞE OYNUYORUZ!’

En düşük asgari ücret sıralamasında Türkiye’nin artık Avrupa liderliğine oynadığından bahseden Aksaz Şahbaz, “ 10 günde “en düşük asgari ücret sıralamasında” 2.’liğe yükseldik” dedi.

İktidarın ülkeyi ucuz emek pazarına çevirdiğinden şikayet eden Aksaz Şahbaz, “Ücretli kölelik düzenini olağanlaştırdılar. Avrupa’da asgari ücretli çalışanın tüm çalışan nüfusa oranı açısından “açık ara” lideriz” ifadelerini kullandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

ESNAFA DESTEK DEVAM ETMELİ

Kütahya’nın yer altı ve yer üstü değerler açısında ‘zengin’ ortalama gelir seviyesi açısından ‘fakir’ bir il