/
2 dakikada okunabilir

‘HER DETAYI EŞSİZ’

Tiyatro-stadyum kompleksi restorasyonunun 2022’de başlayacağını ifade eden Vali Ali Çelik, “Aizanoi’yi her ziyaretimde ve saha incelememde eşsiz bir detaya, heyecan verici bir buluntuya şahit oluyorum” ifadelerini kullandı

Vali Ali Çelik tüm ihtişamıyla gün yüzüne çıkan Aizanoi’de incelemelerde bulundu.

Antik Kentin kazı alanındaki çalışmaların büyük bir özen ve gayretle ilerlediğini ifade eden Vali Ali Çelik, “Bu muhteşem güzelliğin içinde tarihin izini sürmek için yolunuzu Çavdarhisar’a düşürmelisiniz” dedi.

12 AY SÜRECEK

Çalışmaların 12 ay kesintisiz ve titizlikle sürdürüleceğini kaydeden Vali Çelik, 125 personelin yoğun şekilde çalıştığını söyledi.

Aizanoi’de hedefi 2022 olarak işaret eden Vali Çelik, Anıtsal kapıda çalışmalar tamamlandı, Rıhtım duvarları açığa çıkarıldı, 2 No’lu tarihi Roma köprüsünde sona gelindi, Agora’da mimari bloklar kaldırılıyor, Regülatör çalışması sürüyor, Tiyatro-stadyum kompleksinde restorasyon 2022’de başlayacak” ifadelerini kullandı.

‘HER BULUNTU

HEYECAN VERİCİ’

3 No’lu tarihi Roma köprüsü’nde kazı çalışmalarının hassasiyetle sürdürüldüğünü belirten Vali Ali Çelik, kazıda 7 adet heykelin gün yüzüne çıkarıldığını kaydetti.  Ali Çelik “Aizanoi’yi her ziyaretimde ve saha incelememde eşsiz bir detaya, heyecan verici bir buluntuya şahit oluyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri