6 dakikada okunabilir

‘SAHİPSİZ ŞEHİR KÜTAHYA’

Ülkenin içinde bulunduğu durumun bu şekilde devam edemeyeceğine değinen Saadet Partisi Kütahya İl Başkanı Ahmet Sunar, ağızlara sakız olan Zafer Havaalanı, yılan hikâyesine dönen Şehir Hastanesi hakkında konuştu. Sunar, “Sahipsiz bir şehirde yaşıyoruz resmen” ifadelerini kullandı

Saadet Partisi Kütahya İl Başkanlığı basın toplantısı düzenledi.  Ülkenin içinde bulunduğu çıkmazdan çıkaracak yol haritasını basın mensuplarıyla paylaşan Saadet Partisi Kütahya İl Başkanı Ahmet Sunar, “İktidara hazırız” mesajı verdi.

52 yıllık bir siyasi hareketin felsefesiyle Mart ayından beri çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Ahmet Sunar, “ İlk günkü heyecan, düşünce ve fikirlerle yola devam ediyoruz. O gün ne söylüyorsak bugün de aynı şeyleri söylemeye devam ediyoruz” dedi.

‘HALKIN ASIL GÜNDEMİ PAHALILIK’

Ülkenin çıkmaz bir sokağa girdiğine değinen Ahmet Sunar, “Her gün önümüze koyulan farklı bir gündemle bizi oyalamaya çalışıyorlar. Bu gündemlerin hiçbiri halkın gündemi değil. Halk ciddi manada geçim sıkıntısı yaşıyor. İçinden çıkılmaz bir hal aldı. Marketleri müfettişler ile denetleyerek sorunu çözmeye çalışıyorlar. Girdi maliyetleri yükselirken doğalgaza elektriğe motorine bu kadar zam gelirken siz nasıl sadece müfettişlerle marketleri suçlayarak bu işi çözmeye çalışırsınız. Türkiye’de bir sürü lobi var: Faiz lobisi, döviz lobisi, soğan lobisi, patates lobisi. Hepsi güya hükümeti yıkmaya çalışıyor. Bu insanlar bu girdilerle nasıl maliyeti düşürüp çözüm üretecekler. Kütahya’da bile en ucuz kira 1000TL’nin altında değil. İnsanlar bu şartlarda yaşamaya çalışıyor. Böyle bir durumda hala günah keçisi aranıyor. Ekonomi yönetmek böyle bir şey değil” ifadelerini kullandı.

‘İKTİDARA HAZIRIZ’

Tüm bunlar olurken itibardan asla tasarruf edilmediğinden şikayet eden Sunar, “20 yıllık iktidarın geldiği nokta bu olmamalı” dedi. Yaşanan tüm sorunların çözüm olmadığına dikkat çeken Ahmet Sunar, Saadet Partisi olarak işaret etti. Saadet Partisi’nin akademik kadrolardan oluşan çözüm komisyonu olduğunu açıklayan Sunar, iktidara geldiklerinde hangi kademede ne değişiklikler yapacağımızı bu sayede bildiklerine vurgu yaparak “Acil durum eylem planımız hazır. İktidara hazırız” dedi.

Kütahya’nın yıllardır mevcut iktidarı zaman zaman yüzde 60’ın üzerine çıkan bir oy oranıyla desteklediğini hatırlatan Ahmet Sunar, Kütahya ekonomisini ayakta tutan KİT’lerin satılmasıyla şehrin asgari ücretliler ve emekliler şehrine dönüştüğünü belirtti.  İşsizliğin ortadan kaldırılması, yatırımların Kütahya’ya gelmesi için çalışmalar yapılması, geliştirilebilecek ekonomik alanların belirlenmesi gerektiğini ifade eden Sunar, Saadet Partisi il yönetimi olarak Kütahya için yaptıkları çalışmaları genel merkeze ilettiklerini bildirdi.

‘BORCU BİLİYORDU’

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın seçim döneminde verdiği vaatleri henüz yerine getiremediğinin altını çizen Ahmet Sunar, şu ifadelerini kullandı: “Tabii ciddi bir borçla devralındı ancak başkanlığa talip olurken bunu biliyorlardı. 1994-2004 yılları arasın Süleyman Canan başkanımız Kütahya’yı yönetti ve 2 trilyon değerinde gayrimenkul bıraktı. Evet, o dönmede otobüsler satıldı ancak hat minibüsleri devam ediyordu. Süleyman Canan’ın yarattığı o rekabet sayesinde Kütahya halkı o günlerde çok ucuza şehir içi ulaşımı kullandı. Böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Ya Kütahya ne kadar bir şehirde 4 TL’ye otobüse biniyoruz?”

Basın açıklamasının ardından Saadet Partisi Kütahya İl Başkanı Ahmet Sunar ve parti il yönetimi basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

ESNAFA DESTEK DEVAM ETMELİ

Kütahya’nın yer altı ve yer üstü değerler açısında ‘zengin’ ortalama gelir seviyesi açısından ‘fakir’ bir il