3 dakikada okunabilir

YOL GÖSTERECEK’

Okul bazlı değerlendirme raporunun kendileri için yol gösterecek bir kılavuz niteliği taşıdığını ifade eden milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Öğrencilerin başarı yolunda kat ettiği mesafe okulun başarısını, okulların başarısı ilimizin başarı oranlarını artıracaktır” ifadelerini kullandı.

YKS Okul Bazlı Değerlendirme Raporu ve 2022 YKS hazırlık programı eylem planı hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı

Her okulun  2018-2021 yılları arasında YKS performansları ayrıntılı bir şekilde incelendiği raporda her okula özel olarak hazırlanan kitapçıklar yapılan toplantıda okul müdürlerine verildi. Raporların oluşturulması süreci, raporlar ışığında yapılması gerekenler gibi konularda, Germiyan Toplantı Salonu’nda, lise müdürlerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

‘İLİMİZ ORANLARI DA ARTAR’

Raporun başarının artırılması amacıyla hazırlandığına dikkat çeken Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, bu kapsamlı çalışmanın yol gösterici olacağını ifade etti. Başyiğit, “Nerede olduğumuzu ve nereye gelmemiz gerektiğini görmemiz açısından hazırlanan bu raporlar çok önemli. Bu raporlar ışığında başarıyı artırmanın ve daha ileride olabilmenin gayreti içerisine girilecek.  Öğrencilerin başarı yolunda kat ettiği mesafe okulun başarısını, okulların başarısı ilimizin başarı oranlarını artıracaktır” ifadelerini kullandı.

KİTAPÇIĞA DÖNÜŞECEK

Değerlendirme raporlarının okullar tarafından incelenmesi, derslerdeki başarı durumlarının irdelenip değerlendirilmesi gerektiğini belirten Başyiğit, inceleme ve değerlendirmelerin sonucunda yapılması gereken iş ve işlemlerin “2022 YKS Hazırlık Programı Eylem Planı” adı altında toplanarak kitapçık haline getirildiğini, önümüzdeki “Yükseköğretim Kurumları Sınavı” için okulların bu plandan yararlanacaklarını ifade etti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler