4 dakikada okunabilir

MİSAFİRE UCUZ KÜTAHYALIYA PAHALI

Market fiyatlarındaki artışla birlikte semt pazarlarına yönelen vatandaş GAZETE KIRKÜÇ’e açıklamalarda bulundu. Özellikle Kütahya’ya yeni gelen ve şehirde misafir olanlar fiyatların uygun olduğunu belirtirken; ihtiyaçlarını alamadıklarından dert yananlar da oldu.

Bazı ürünlerde fiyat artışları olsa da ama son zamlarla birlikte bu artıştan en az etkilenenin yine pazar tezgâhları olduğunu belirten Ramazan Tan, “Ben ihtiyaçlarımı alabildim çok şükür” ifadelerini kullanırken; Mürsel Alkılınç, “Tere, üzüm, limon aldım fiyatları uygundu hep. Bence geçen haftalara göre fiyatlar biraz daha düşmüş, filemizi doldurduk” dedi.

‘KÜTAHYA’YI SEVDİM’

Denizli’den üniversiteye okumaya Kütahya’ya geldiğini ifade eden Ayşenur Ermiş, “Ben Kütahya’yı çok sevdim pazarda da fiyatlar baya ucuz. Öğrenciyim Denizli’den geliyorum bir sürü şey alabildim. Meyve sebze almaya da dikkat ettim param yetti her şeye” dedi. Pazar fiyatlarının gayet uygun olduğuna değinen Erkan Toksöz ise “Ben Kütahya’da yaşamıyorum Eskişehir’de yaşıyorum aslen Antalyalıyım, kısa bir süre için buradayım ama bence normal fiyatlar, üç lira domates şu mevsimde gayet iyi bence. Fasulye 8, 10TL zamlı bir fiyat yok” şeklinde konuştu.

AYNISI İSTANBUL’DA 45TL

İstanbul’dan Kütahya’ya gelen hem sebze, meyve hem de penye pazarından alışveriş yaptığını söyleyen Aysel Bali, “Hele İstanbul’a göre fiyatlar çok daha ucuz burası. Çok ucuz üst baş aldım. Zeytin aldım İstanbul’da aynısı 45 TL ben buradan 35’e aldım. Kütahya pazarları, güzel ve uygun” dedi.

Pazar fiyatlarının pahalılığından şikâyet eden Yasin Arslan, “Ama yapacak bir şey yok. Ben de esnafım, mazota her gün zam geliyor adam kar edemezse nasıl geçinecek eleman çalıştırıyor. Zam elektriğe, doğalgaza geliyor pazara mı gelmeyecek. Dolarla maaş almıyoruz doğru ama fiyatlar maalesef dolara endeksli. O artınca her şey artıyor” ifadelerini kullandı.

20 TL’YE BİBER Mİ OLUR!

Emekli maaşı ile zar zor geçindiklerini belirten Fehmiye Süleyman Taşbunar çifti ise, 200 TL ile geldikleri pazardan ellerine 40TL kaldığına değindi. Fiyatlar bir iki yıl önce göre çok arttığını ifade eden Taşbunar çifti,  “Millet fırsatçı hep devlete yükleniyorlar. Bence devletin bunda hiç suçu yok esnaf yapıyor bunu hep esnaf fırsatçı” şeklinde konuştu. Yüksek fiyatları ile karşılaşmaktan dertli bir diğer isim Ömer Deneri, biber dahi 12TL’den başlıyor. 20TL’ye biber gördüm inanamadım” şeklinde konuştu

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri