9 dakikada okunabilir

‘MİLLİ PROJELERİMİZ ÇÖPE GİDECEK’

Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi, toplantısında bir araya gelen AK Parti 2023 seçimlerinde zafere giden yol için ‘güçlü teşkilat’ mesajı verdi. İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, 2023 seçimlerini kaybetmeleri durumunda AK Parti’nin hiçbir milli projesini sahiplenmeyen muhalefetin tüm projelerin çöpe gitmesine sebep olacağını belirtti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez İlçe Başkanlığı Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi, toplantısı Kütahya Spor Tesisleri’nde düzenlendi.

Pandemi dolayısıyla ara verilen ilçe danışma toplantılarının sekizincisine; AKParti Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, İl Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç ve Merkez ilçe teşkilatı Kadın Kolları İl Başkanı Melek Mankan, Gençlik Kolları İl Başkanı, Mahalle Başkanları, Meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarlarımızın katıldı.

‘BİZ KADAR İKTİDARDA KALAN YOK’

AK Parti teşkilatlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 2023,2053 ve 2071 hedeflerine yürüdüğünü belirten Merkez İlçe Başkanı Fatih Oruç, “Ak Parti seçimden seçime sahalara inen bir parti değildir. Çalışmalarımızı daha da arttırarak dokunmadık gönül bırakmayacağız. Gençlerimizle buluşup onlara AK Partiyi anlatacağız. Ak Partimizin şehrimize kazandırdığı değerleri tek tek anlatacağız.” dedi. Kütahya nüfusunun çoğunluğunun köylerle alakalı olması sebebiyle en uç köydeki hizmetten dahi merkezdeki insanların istifade ettiğini belirten İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “Bugün itibari ile Kütahya merkez ilçede 200 kilometrelik sıcak asfalt uygulaması yaptık. Bu sene onarıma başladığımız grup yolumuz ve ardından planlayacağımız 3’er köyümüzü kapsayan iki grup yolu haricinde hiç bir yolumuz konforsuz değil köyümüzde içme suyu çalışmaları ve kanalizasyon yenileme çalışmaları yapıldı.Biz iktidarı Cumhuriyetin 80.yılında aldık.2023’ü hedefliyoruz.2023’te bunu taçlandıracağız.Türkiye Cumhuriyetinde biz kadar iktidarda kalan bir parti yok .Biz kadar hizmet üreten, halkın desteğini bizim kadar alan bir parti de olmadı bunu da biliyoruz” şeklinde konuştu.

‘HAVUZLAR ATIL DURUMDA’

2023 seçimlerinde her teşkilata önemli görevler düştüğünü belirten İshak Gazel, mahalle teşkilatlarındaki çok büyük hareketlenme olduğunu; bu hareketlenmenin ilçe teşkilatlarınca desteklemesi ve yönetilmesi gerektiğini vurguladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında yapılan üç yüzme havuzunun birisinin kiraya verildiğini diğer ikisinin atıl vaziyette olduğunu belirten İshak Gazel, “Yapılan yatırımlara da sahip çıkmamız lazım. Atıl olan bu havuzları bir şeklide değerlendirmemiz lazım. Okullarda beden eğitimi dersi var götürün çocuklar yüzme öğrensinler. Millet bahçesi de aynı şekilde yapılan yatırımlar harcanan paralar anca bu şekilde değeri olabilir ”dedi

‘B PLANINI DEVREYE SOKARIZ’

Zafer OSB’de 3.5 milyon metrekarelik genişletme alanı için müracaat yapıldığını ifade eden Ahmet Tan,  “O 3.5 Milyon metrekarelik alan da doldu. Şimdi 7 milyon metre -karelik bir alan daha ilave oldu. 2022-2023 senelerinde göreceksiniz fabrikaların bittiğini. Ak Parti’nin işsizlikle istihdamla nasıl mücadele ettiğini hep birlikte görüyoruz.” şeklinde konuştu.  Şehir Hastanesi’nin devlet yatırımı altında yap işlet devret modeliyle yapıldığına değinen Tan, “İnşaat  firmasında bir sıkıntı oldu inşaatın durma noktasına geldiğini biz bildirdik Bakanlığımız 2022 yılı içerinde faaliyete geçecek dedi aksi bir durumda B planını devreye sokacağız.” şeklinde konuştu.

Tüm dünyada şu an ekonominin alt üst olduğunu vurgulayan Sebahattin Ceyhun, “Dünya genelinde fiyat artışı söz konusu doğalgaz diğer ülkelerde 2 katı 3 katı artış yapılırken Türkiye yüzde 70 artmış. Elektrik fiyatları dünyada 3 katı artarken Türkiye de yaklaşık yüzde 80’lik bir artış var. Devlet bunları desteklemese artış fiyatlar daha yüksek olurdu” dedi.

‘YASTIĞA KAFANIZI SEÇİMLE KOYUN’

Salgın döneminde her ihtimale karşı 32 tane daha yoğun bakım ünitesi kurulduğunu belirten Ceyhun, sadece pandemi sebebiyle 50 milyon dolar gider olduğunu 400 katrilyon civarında paranın yatırım için değil vatandaş sağlığı için harcandığının altını çizdi. 2023 seçimlerini kaybetmeleri durumda her milli projenin çöpe gideceğini savunan Sebahattin Ceyhun,  şu ifadelerini kullandı: “Karşımızdaki muhalefet belirli milli projeleri sahiplense dese ki mavi vatan iyi bir şey, Suriye güvenlik bölgesi mantıklı bir şey bizi de terörden koruyor. Biz de destekleriz merak etmeyin dese. Biz yine koşturur yarışırız ama baktık ki kaybettik yanlarında dururuz. Deriz ki “Biz kaybettik sonraki seçimlere hazırlanırız.” Ama böyle demiyorlar Libya’dan çekiliriz, Karadağ’da ne işimiz var, Karadeniz’de sondajdan vazgeçeriz, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeriz bir tane olumlu bir şey söylemiyorlar. Bir de bunları yalanla süsleyip yıpratmaya çalışıyorlar. Bunları bu kadar hizmet veren partimizi Cumhurbaşkanımızı yıpratmak için yapıyorlar. Bizler bu seferden sorumluyuz. 2023 seçimlerini düşünerek kafanızı yastığa koyun zafer gelecektir”

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

ESNAFA DESTEK DEVAM ETMELİ

Kütahya’nın yer altı ve yer üstü değerler açısında ‘zengin’ ortalama gelir seviyesi açısından ‘fakir’ bir il