4 dakikada okunabilir

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL ZİYARET

Çinikent Özel Eğitim Ortaokulu öğrencilerinin sorularını cevaplayan Rektör Kazım Uysal, makamının sorumluluklarını açıkladı. Kütahya’nın çok güzel bir şehir olduğunu ifade eden Rektör Uysal, yüzme sporuyla ilgilendiğini de belirtti

Çinikent Özel Eğitim Ortaokulu öğrencileri Kütahya Dumlupınar Üniversitesi(DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’ı ziyaret etti.

Daha öncede Kütahya’nın yöneticilerini ziyaret eden Çinikent Özel Eğitim Ortaokulu öğrencileri, okul dergilerinde yayınlanacak röportaj için Rektör Uysal’a hazırladıkları soruları yöneltti.

Özel eğitim öğrencilerinin sorularını içtenlikle cevaplayan Rektör Uysal, 1971 yılında Antalya’nın Gazipaşa İlçesinde Torosların eteklerinde bir köyde doğduğunu dört çocuk babası olduğunu ifade etti. Yüksek lisansını Karadeniz Teknik Üniversitesi, doktorasını Süleyman Demiral Üniversitesi’nde yaptığını belirten Rektör Uysal, “DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi’nde Araştırma Görevliliğine başladım.  2019 yılında da Rektör olarak atandım” dedi.

‘ÖNEMLİ OLAN

İŞİNİZİ İYİ YAPMAK ’

Rektörlük görevleri hakkında öğrencilere bilgi veren Rektör Uysal, Araştırma yapan merak eden herkes aslında bilim insanıdır. Ama bazıları üniversitelere gelir, akademik olarak lisansüstü eğitim yapar yüksek lisans ya da doktora yaparken merak ettiği bir konuyu araştırır. Ne mesleği yaparsanız yapın en önemlisi işini iyi yapmaktır” şeklinde konuştu.

‘KÜTAHYA ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR’

Kütahya’nın çok güzel bir şehir olduğunu ve çok sevdiği birçok yer olduğunu dile getiren Rektör Uysal, “Domaniç’i, Dumlupınar’ı çok seviyorum. Ulu Camii’yi, tarihi camileri çok seviyorum. Frig Vadisi de gerçekten görülmeye değer.” Dedi. Yüzme sporuyla ve doğa yürüyüşüyle ilgilendiğini belirten Rektör Uysal, “Antalyalı olduğum için çok sevdiğim bu sporu yapmaya fırsat bulabildim. Kütahya’da deniz olmadığını için kaplıcada ve üniversitemizin olimpik yüzme havuzunda fırsat buldukça yüzüyorum” ifadelerini kullandı.

Çinikent Özel Eğitim Ortaokulu Okul Müdürü Mustafa Çolak, Özel Eğitim Öğretmeni Esra Dönmez ve öğrencilere ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür eden Rektör Kazım Uysal öğrencilere kitap hediye etti.  Müdür Mustafa Çolak, Prof. Dr. Uysal’ı DPÜ’nün kazandığı Engelsiz Üniversite ödüllerinden dolayı tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler