2 dakikada okunabilir

SEFERBERLİK BAŞLADI

KÜTAHYA'DA GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya'da 4 gün sürecek gıda denetim seferberliğinin başladığı bildirildi.

25-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Gıda Denetim Seferberliği ile vatandaşın sağlığı ile oynayanlara göz açtırmamakta kararlı olduklarını vurgulayan Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, “Tüketicilerimiz “Alo 174” gıda hattımız ve 0501 174 0 174 numaralı WhatsApp ihbar hattımızdan bize ulaşabilirler” dedi

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bakan Pakdemirli, 81 ilde 4 gün sürecek Gıda Denetimi Seferberliği’nin başladığını duyurdu

Üretim noktaları, satış noktaları ve toplu tüketim noktalarını kapsayan, 7 bin 300 personelle 81 ilde 4 gün boyunca sürecek Gıda Denetimi Seferberliği başladı.

2019 yılında 1 milyon 216 bin, 2020 yılında ise 1 milyon 357 bin denetim yapıldığını hatırlatan Bakan Pakdemirli, denetim sonuçlarının kamuoyuna şeffaf bir şekilde yansıtılacağını dile getirdi.

‘GÖZ AÇTIRMAMAYA KARARLIYIZ’

Gıda denetim seferberliğine Kütahya’nın da katılacağını açıklayan Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, ”Bakanımız Bekir Pakdemirli tarafından 25-28 Ekim tarihleri arasında 4 gün boyunca 81 ilimizde, 7 bin 300 gıda denetçimizle Gıda Denetim Seferberliği başlatılmış olup, biz de gıda denetim ekiplerimiz ile İl Merkezi ve tüm ilçelerimizde seferberliğe katılıyoruz” ifadelerini kullandı.

İHBAR İÇİN ALO 174

Her zaman olduğu gibi vatandaşın sağlığı ile oynayanlara göz açtırmamaya kararlılıkla olduklarının altını çizen Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, “En iyi denetçi tüketicilerimizin kendisidir. Tüketicilerimizin bize ulaşabileceği iki tane ana hattımız var. Bir tanesi “Alo 174” gıda hattımız. Diğeri ise WhatsApp hattımız; 0501 174 0 174. Bu hatlardan tüketicilerimiz bize ulaşıp ihbarlarını iletebilirler” dedi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler