1 dakikada okunabilir

BİN 503 KADIN ŞİDDET MAĞDURU!

2021 yılı içerisinde bin 503 şiddet mağduruna ŞÖNİM tarafından hizmet verildiğini belirten Vali Ali Çelik, vakaların sürekli takip edildiğini vurguladı. Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısında şiddet mağduru 30 kadının korunması için atılması gereken adımlar değerlendirildi

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu’nun uygulanmasında koordinasyonun artırılması amacıyla her hafta düzenlenen “Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı” Vali Ali Çelik başkanlığında yapıldı.

2021 yılı içerisinde bin 503 şiddet mağduruna Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri (ŞÖNİM) tarafından hizmet verildiğini belirten Vali Ali Çelik, vakaların kesintisiz takip edildiğine vurgu yaptı.

Toplantıda; şiddet mağduru yüksek riskli 30 kişiyle ilgili yapılan çalışmalar da ayrıntılı olarak değerlendirilerek yapılması gerekenler planlandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Asayiş haberleri

KADIN TORBACI YAKALANDI

Kadın uyuşturucu taciri bavulunda 504 gram metamfetamin ile Afyonkarahisar-Kütahya karayolu üzerinde yakalandı. Operasyon anı ise polis