3 dakikada okunabilir

‘METRUK BİNALAR TESPİT EDİLSİN’

Video konferans sistemi üzerinden kaymakamlarla bir araya gelen Vali Ali Çelik, metruk binaların arz ettiği tehlikeye dikkat çekti. Metruk binaların bir önce tespit edilmesini isteyen Vali Çelik kaymakamlardan sürece, belediyelerle birlikte dâhil olmalarını istedi

Kaymakamlarla video konferans sistemi üzerinden değerlendirme toplantısı düzenleyen Vali Ali Çelik, tek tek söz verdiği kaymakamlardan ilçelerin genel durumu hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Metruk binalar, uyuşturucuyla mücadele, Güvenlik ve asayiş, trafik denetimleri ve farkındalık çalışmaları ile okulların genel durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Çelik, uyuşturucuya karşı “sıfır tolerans” ilkesiyle çalışmaların kesintisiz sürdürüldüğüne dikkat çekti.

Güvenlik ve asayiş açısından tehlike arz eden metruk binaların bir an önce tespit edilerek yıkılması talimatını verdi. Vali Çelik, metruk binaların yıkılması, iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında belediyelerle de iş birliğinin artırılması gerektiğinin altını çizdi.

‘FAALİYETLERE KATILIN’

Trafik kazalarının ve can kayıplarının önlenmesi, bu anlamda farkındalık oluşturulması için büyük bir gayret içerisinde olunduğunu ifade eden Vali Çelik, kaymakamlardan emniyet kemeri kullanımının önemini öne çıkaracak etkinlik ve faaliyetlerde bulunmalarını istedi. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kahvehanelerde başlatılan bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarının da devam ettiğine vurgu yapan Vali Çelik, kaymakamların faaliyetlere katılım göstermesi gerektiğini kaydetti.

‘EN BÜYÜK BEKLENTİM

KALİTENİN ARTMASI’

Kaymakamlardan sık sık okul ziyaretleri yapmalarını, öğretmenler ve okul aile birliği üyeleriyle neler yapılabileceğine dair istişarelerde bulunmalarını isteyen Vali Çelik, öğrencilerin sınavlarının ve başarı durumlarının da bizzat kaymakamlar tarafından takip edilmesini istedi. Vali Çelik, “En büyük beklentim eğitim kalitesinin artırılması” dedi.

Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Cevahir, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç ile İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç’un katılımıyla yapılan toplantıya ilçe kaymakamları video konferans yöntemiyle iştirak etti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Asayiş haberleri

KADIN TORBACI YAKALANDI

Kadın uyuşturucu taciri bavulunda 504 gram metamfetamin ile Afyonkarahisar-Kütahya karayolu üzerinde yakalandı. Operasyon anı ise polis