5 dakikada okunabilir

YARINLAR SİZİNDİR

Şanlı bir direnişle küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti’nin 98’inci yıl kutlamalarında konuşan Vali Ali Çelik, gençlere seslendi. “Bu bayramlar ve yarınlar sizindir” ifadelerini kullanan Vali Çelik, gençlerin umudu, azmi ve hayalleri ile eşsiz bir mücadele ile kazanılan Cumhuriyetin, yarınlara daha güçlü taşınacağını vurguladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kütahya’da da coşkuyla kutlandı. Kütahya Valisi Ali Çelik’in makamında Kütahya protokolünün tebriklerinin kabulü ile başlayan kutlama programı Yeni Spor Salonu’na taşındı.

Cumhuriyetin ilanının 98’inci yılını kutlamak için spor salonunu dolduran gaziler, şehit aileleri, öğrenciler ve vatandaşları selamlayan Vali Ali Çelik, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz ve Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın protokol tribününde yerini almasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla kutlamalar başladı.

‘KUTLU BİR ESER’

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okunmasının ardından kürsüye çıkan Vali Ali Çelik, Cumhuriyetimizi, bu kutlu günü bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanları rahmet, sonsuz bir minnet ve saygıyla andığını belirtti. Vali Çelik, Cumhuriyetin onurlu bir mücadelenin, şanlı bir direnişin, karakteri özgürlük olan bir millet iradesinin ortaya çıkardığı kutlu bir eser olduğunu vurguladı.

Kamu görevlilerinin “Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır” şiarını rehber edinmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Çelik, öğretmenlerin yeni nesilleri i yetiştirmek için elinden gelen gayreti yaptıklarını ve bundan daha fazlasını yapmaya çalışacaklarına vurgu yaptı.

Vali Ali Çelik’in konuşmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemini vurgulayan şiirlerini okudu. Solo Halk Dansları Türkiye Şampiyonu Yusuf Türkel, Ferace Zeybeği ile büyük alkış aldı. Halk oyunları gösterisi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü sporcularının gösterisi ile devam eden kutlamalarda Cumhuriyet Koşusunda dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi.

CUMHURİYET ÇOŞKUSU

SALONU DOLDURDU

Minik kızlar, Yıldız Kızlar, Minik Erkekler ve Yıldız Erkekler kategorilerinde dereceye giren sporcular ödüllerini Kütahya protokolünün elinden aldı. Tugay Bandosu’nun Zafer Marşlarıyla salonu inlettiği konser kutlamalara damgasını vurdu. Kütahya protokolü ve Kütahyalılar ellerinde Türk bayrakları ile bandoya eşlik etti.

Törene; Kütahya Valisi Ali Çelik’in yanı sıra AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ile Ceyda Çetin Erenler, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Baro Başkanı Ahmet Atam, Vali Yardımcıları Mustafa Güney, Dr. Halil İbrahim Ertekin, Aydın Börü, Hasan Erkal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz katıldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri