4 dakikada okunabilir

8 MİLYONLUK DEV DESTEK

Bölgenin ve DPÜ’nün öncelikli alanlarında yürütülecek 29 proje başvurusunun 17’si kabul edildi. Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu tarafından DPÜ’lü akademisyenlerin çalışmalarına 8 Milyon TL katkı sağlanacak

Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlar ile birlikte son iki yılda 12 ÖNAP çağrısına çıkan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), akademisyenlerine 8 milyon TL’nin üstünde katkı verildi.

17 PROJE KABUL EDİLDİ

DPÜ olarak, BAP kapsamında akademisyenler tarafından önerilen öncelikli alan projelerine 8 milyon TL üzerinde katkı sağladıklarını ifade eden DPÜ Rektör Yardımcısı ve Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Hasan Göçmez, “Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlar kapsamında gerek bölgemizin gerek ise üniversitemizin öncelikli alanlarına göre günümüze kadar 12 adet çağrı başlığı kapsamında 29 adet proje başvurusu almış bulunmaktayız. Bu projelerin 17’si proje başvuru değerlendirme aşamalarında başarılı olarak kabul edilmeye hak kazanmıştır. Kabul edilen bu projelere üniversitemiz olarak yaklaşık 8 Milyon Türk lirası üzerinde kaynak sağlamış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

Projelerde yürütücü ve araştırmacı olan tüm akademisyenleri tebrik etmek eden Prof. Dr. Göçmez, bölge ve Türkiye’nin bilimsel ve teknolojik kazanımlarına katkı sunmayı en büyük ölçüt olarak belirlenen proje çağrıları kapsamında kabul edilen projelerin hayırlı olmasını diledi

‘YÜREKTEN İNANIYORUM’

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Kazım Uysal,  “Üniversitemiz olarak ülkemizin bilimsel ve teknolojik ihtiyaçlarına katkı sağlamak noktasında çalışmalarımız sürecek. DPÜ BAP’ın ülkemizin bilimsel, teknolojik ve yenilik politikalarına paralel şekilde çeşitli başlıklar altında her biri birbirinden farklı disiplinlerde olmak üzere imkân sağlaması kararını memnuniyetle karşılıyorum. Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde yürütülen bilimsel çalışmaların bölgesel ve büyük ölçekte ülkemiz adına olumlu sonuçlarını en kısa sürede alacağına yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Çıkılan çağrıların Türkiye’nin bilimsel ve teknolojik ihtiyaçlarına katkı sağlamak noktasında gelecekte farklı alanlarda da uygulanacağını bildiren Rektör Uysal, Çalışmalarını ve proje çağrılarını yakından takip ettiğim DPÜ BAP’ı yaptıkları çalışmalardan dolayı kutladı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri