3 dakikada okunabilir

‘CUMHURİYET ESNAFLAR SAYESİNDE BUGÜNLERE GELDİ’

MHP Milletvekili Ahmet Erbaş ve Başkanı Alim Işık, 40 yılını doldurmuş meslek erbabı esnafları ziyaret etti. 98’inci yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetin esnaflar sayesinde bugünlere geldiğini belirten Erbaş, “Kimisi bakkal dükkanından süper marketlere geçmiş, kimisi sanayiden küçük bir çekiç ile fabrikalar kurmuş” dedi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, esnaf ziyaretinde bulundu.

Meslekte 40 yılını dolduran esnafları ve diğer esnafları ziyaret eden Milletvekili Ahmet Erbaş ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve parti yöneticileri eşlik etti.

40 yılını doldurmuş esnafları ziyaret ederek, ahilik geleneği ile yetişip, icra ettikleri meslekleri bugünlere getiren insanların unutulmaması gerektiğini belirten Milletvekili Erbaş; “Bugün esnaflıkta mihenk taşları olan meslek erbablarını ziyaret etmek istedik. Hem Cumhuriyet Bayramımızı kutlamak hem de esnaflarımızı ziyaret ederek gönüllerini almak istedik. Bu bayrak burada dalgalanıyorsa, vatan için canını feda etmiş binlerce isimsiz kahramanlar sayesinde olmuştur” dedi.  

‘BİR ÇEKİÇTEN FABRİKAYA’

Cumhuriyetin esnaflar sayesinde bugünlere geldiğini ifade eden Erbaş, “Bu işler esnaflarımızdan başlıyor. Kimisi berber olmuş, kimisi bakkal dükkanından süper marketlere geçmiş, kimisi sanayiden küçük bir çekiç ile fabrikalar kurmuş. Tüm Kütahyalı hemşerilerimizin bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu

‘DEĞERİNİ BİLMEK LAZIM’

40 yılı aşkın süredir esnaflık yapan ve Kütahya’dan göç etmeyerek dükkanlarını işleten esnaflara teşekkür eden Başkan Işık; “Cumhuriyetimiz bizim için çok önemli bir değer. Cumhuriyetin sayesinde bugün Emin abimiz ve diğer esnaf kardeşlerimiz esnaf olmuş, biz belediye başkanı, vekilimiz Erbaş, milletvekilliği yapabiliyor. Bunun değerini bilmemiz lazım.” İfadelerini kullandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Resmi Kurumlar haberleri

ULAŞIMA ‘MASTER’ ÇÖZÜM

2023 yılında Kütahya’da iki yeni bulvarın açılacağını ifade eden Başkan Alim Işık, önümüzdeki hafta Osmangazi Üniversitesi

GENÇLER SORDU BAŞKAN CEVAPLADI

Boğaziçi Şehir Koleji’nin düzenlediği City Talk programında gençlerin sorularını cevaplayan Başkan Alim Işık, Kütahya’ya hizmet etmek