1 dakikada okunabilir

UMKE KÜTAHYA EKİPLERİ TATBİKATA KATILDI

HARMANKAYA KANYONU TABİAT PARKI'NDA 3 GÜN SÜREN 'TEMEL UMKE EĞİTİM TATBİKAT KAMPI' SONA ERDİ (ÖZLEM ÖZMEN/BİLECİK-İHA) Bilecik'te Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), 15. Bölge İlleri Eğitim ve Tatbikat Kampı sona erdi.

Kütahya ve çevre illerden 60 UMKE  gönüllüsü İlleri Eğitim ve Tatbikat Kampında enkaz altındaki hastaya nasıl yaklaşılması gerektiğini uygulamalarla öğrendi

Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), 15. Bölge İlleri Eğitim ve Tatbikat Kampı sona erdi.

Bilecik’in Yenipazar ilçesinde bulunan Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı’nda 3 gün süren kampa Bilecik, Kütahya, Eskişehir ve Afyon’dan gelen 60 UMKE gönüllüsü ile Bilecik ANDA Kardeşe Vefa Derneği Arama Kurtarma ve Eczacıbaşı Arama Kurtarma ekiplerinin katıldı.

Çeşitli kuruluşların desteğiyle yapılan kampta, katılımcılar, enkaz, medikal çanta kullanımı, alanda diğer kurum ve kuruluşlar ile koordinasyon, enkaz altındaki hastaya yaklaşım, temel kampçılık, haber leşme teknikleri, olay yeri yönetimi ve triyaj konularında eğitim aldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler