//
7 dakikada okunabilir

‘VİRÜS CEBİMİZE GİRDİ’

Vuhan’da ortaya çıkan bir virüsten nasıl kaçamadıysak salgın sebebiyle yaşanan ekonomik sıkıntıların da cebimize kadar girdiğini belirten AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, iyileştirici tedbirlerin alınacağını vurguladı. Fiyatlarda keyfi bir uygulama olmadığının altını çizen Ceyhun, “Dünyadan kopuk olamadığımız için zorluklar yaşıyoruz” dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde düzenlendi.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlatılan toplantıya; AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, İshak Gazel, İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Kadın Kolları İl Başkanı Melek Mankan, Gençlik Kolları İl Başkanı Usame Doğan,İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkan Vekili Ramazan Aydemir, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, ilçe başkanları, belediye başkanları, parti teşkilatı, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda kürsüye ilk olarak AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun çıktı. Pandeminin etkilerinden bahsederek tüm dünyanın bundan etkilendiğini söyledi.  Kütahya’nın şu ana kadar gerekli tüm hizmetlerden nasibini aldığını ve almaya devam edeceğini dile getiren Ceyhun, “Eğitimde 477 milyon TL yatırım İLE 249 okul yaptık. 11 bin kapasiteli yüksek öğrenim yurdu yaptık. Muhalefet diyor ya gençlerin banklarda yatıyor yok öyle bir şey. 3 gençlik merkezi, çeşitli branşlarda 30 spor tesisi, bin55 yatak kapasiteli 11 hastane olmak üzere 41 sağlık tesis yapıldı. 650 yataklı Şehir Hastanesi, Domaniç Entegre İlçe Hastanemiz, Maltepe Aile Sağlığı Merkezi Gediz Gökler ASM devam ediyor. İlimizde 382si uzman 490 pratisyen doktor olmak üzere 791 doktor var. Kütahya’da doktor yok deyince 800 doktor var diyebilin. Tarım ve hayvancılığa 1 Milyar 130 milyon destek verildi, 13bin712 TOKİ konutu yapıldı. Vefa ve Bölcek’te 900 konut 2 cami 11iş yerinin ihalesi yapıldı. 23 baraj 6gölet inşa ettik, 19 sulama tesisini 103 taşkın koruma ile 158bin640 dekar tarım arazisini sulamaya açtık” şeklinde konuştu Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sebahattin Ceyhun’un açılış konuşmasının ardından İl faaliyet raporu ve İl Genel Meclisi Faaliyetleri okundu.

EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞACAĞIZ

Ülke içindeki ve yurt dışındaki profesyonel algıcıların oklarını Cumhurbaşkanının kadrosuna yönlendirdiğini belirten İl Genel Meclisi Başkan Vekili Ramazan Aydemir, “AK Parti kadrolarıyla bir şey olmaz diyorlar. Moralimizi bozmak isteyenlere prim vermemek lazım. Şu kadroya bir bakın bu kadro 5 tane Kütahya yönetir. Önümüzde daha nice 20 yıllar var. Madem Kütahya kadrolarında iş yok bunca şeyi anan mı yaptı? Muhalefetin Kütahya’ya önerdiği bir tane bile proje yok. Topyekün 2023’e hazırlanıp el birliğiyle çalışacağız”  dedi.

MUHALEFETTEN ‘KLAVYE KUKLALIĞI’

AK Parti ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a düşmanlık edenlerin ülkenin ekonomisini hedef aldığının altını çizen AK Parti Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Ülke ekonomisinin dış baskılarla karşı karşıya olduğunu savundu.  Kütahya’da muhalefeti “klavye kuklalığı” yapmakla eleştiren Çetin Erenler, “Sözde Kütahya hiç gelişmemiş yatırım almıyormuş. Bizler AK Parti kazanımlarını milletin gözünde değersizleştirmelerine asla izin vermemeliyiz. Güçlü Türkiye’mizin inşası için vatanımıza göz diken hainlerden yalan siyasetinin temsilcilerinden vatanımızı korumak için her gün dünden daha çok çalışacağız. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için gece gündüz demeden yorulmak nedir bilmeden çalışmaya 2023’te Ak Partimizi yeni bir zafere taşımaya söz verelim” ifadelerini kullandı.  Cumhuriyetin 100’üncü yılında Türkiye’nin ülkemizi dünyanın önde gelen ülkeleri arasına gireceğine olan inancını ifade eden AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Vergi usul kanunlarında yağılan değişiklikler özellikle çiftçi ve esnafa olumlu bir geri dönüş sağlandığını müjdeledi.  “850bin küçük esnafımız gelir vergisinde muaf hale geldi ve tarım destekleri vergiden muaf hale geldi” ifadelerini kullanan Gazel, salgın sonrası değişen dünyada Türkiye’nin konumunu güçlendirecek önlemleri devreye sokacak bir yasa çalışmasının Salı günü genel kurula geleceğini de aktardı. 

Toplantının sonundan AK Parti teşkilatlarından Mehmet Ali Yıldırım’ın sahnede okuduğu şiir uzun süre alkış aldı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri