/
3 dakikada okunabilir

2022’YE 215 MİLYON BÜTÇE

2022 yılı için öngörülen bütçenin 215 Milyon TL olduğunu açıklayan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, önceki yıl bütçesinin 155 Milyon TL olduğunu hatırlattı. Yılmaz, yüzde 38’lik ciddi bütçe artışında ihtiyaçların iyi belirlenmesi gerektiğini vurguladı

İl Özel İdaresinin 2022 yılı bütçesinin görüşüleceği Kasım ayı oturumları İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz Başkanlığında başladı.

YÜZDE 38’LİK BÜYÜME

Kasım ayının hem merkezi hükümetlerde hem de yerel yönetimlerde bütçe ayı olduğuna dikkat çeken Musa Yılmaz, “Bizde İl Genel Meclisi olarak bu ay içerisinde İl Özel İdaresinin 2022 yılı bütçesini görüşüp karara bağlayacağız. Encümenden meclisimize gönderilen bütçe taslağı 2022 yılı için öngörülen bütçe 215 Milyon TL dir. Bir önceki yıl biliyorsunuz 155 Milyon TL idi. Yüzde 38’lik ciddi bir artış olacak. Fakat bizim de temel girdi fiyatlarında ciddi bir maliyet yükselmesi oldu. Bu şekliyle bütçe bize taslak olarak geldi” dedi.

Kasım ayı içerisinde bütçeyi bölüm bölüm değerlendirip bütçe görüşmelerini tamamlayacaklarını açıklayan Musa Yılmaz, 2022 yılı bütçesinin Kütahya’ya hayır getirmesi duasında bulundu.

‘ÇOK DİKKATLİ OLMALIYIZ’

İhtiyaçların belirlenmesi konusuna dikkat çeken Yılmaz, “Artış çok önemli çok dikkatli olmamız gerekiyor. Hassasiyet gösterdiğinizi biliyorum. İlçelerimizdeki talepler İdare, teknik ekipler ile görüşüp önceliklerimizi belirlememiz gerekiyor. Şimdiden hepinize başarılar diliyorum. İfadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından toplantı Mali Hizmetler Müdürü Aykan Koyun’un 2022 yılı İl Özel İdaresi taslak bütçe tasarısına yönelik yaptığı sunumla devam etti. Sunumun ardından Bütçe görüşmelerinin ilk toplantısı gündemdeki maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardından son buldu.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri