/
6 dakikada okunabilir

‘DESTEĞİMİZ ÜZERİNDE’

Desteklerini Tavşanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin üzerinden çekmemeye kararlı olduklarını ifade eden Rektör Vural Kavuncu, “Hastanemizde en önemli eksiklik yeterli sayıda fizyoterapist olmaması bu yüzden 5 fizyoterapistimiz ve 60 öğrencimizi hastanede görevlendiriyoruz” şeklinde konuştu

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (KSBÜ) planlamasından, yatırımına, mimari projesinden tedavi konseptine kadar dahil olduğu Tavşanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesi hakkında açıklamalarda bulunan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, hastanenin çoğu büyük şehirde dahil olmayan imkânlara sahip olduğunu dile getirdi.

Birkaç ay önce hizmete açılan Tavşanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesine, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin eli değecek.

Tavşanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin ileri teknoloji ve kapsamlı rehabilitasyon tedavileri ile sadece bölgeden değil, tüm ülkeden hatta yurtdışından hasta alacak şekilde kurgulandığını ifade eden Rektör Vural Kavuncu, Çoğu büyük şehirde bile olmayan bir branş hastanesinin Tavşanlı ilçesine kazandırılmış olması önemli bir kazanç olarak açıkladı.

‘EN İYİ ŞEKİLDE İSTİFADE EDİLMELİ’

Hastane binasının bitmese ve hasta kabulüne başlanmış olmasa da görevlerinin bitmediğini vurgulayan Rektör Kavuncu, “Önemli olan milletimizin vergileri ile yapılmış olan bu büyük devlet yatırımından en iyi şekilde istifade edilmesi. Daha önce bir elimiz bu hastanenin üzerinde hep olacak diye söylemiştik. Bazı eksiklerle açılan hastanemizde en önemli eksiklik yeterli sayıda fizyoterapist olmaması. Bu nedenle hastanede tedavi ünitelerini çoğu içlerinde cihazlar alınmış olmasına rağmen hizmete açılamadı. Bu noktada KSBÜ Sağlık Üniversitesi olarak bir planlama yaptık ve öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizin hastanede çalışabilecekleri bir formül geliştirdik” şeklinde konuştu.

FİZYOTERAPİSTLER GÖREVLENDİRİLDİ

İl Sağlık Müdürlüğünün, KSBÜ öğretim elemanları için yapmış olduğu görevlendirme talebinin Kütahya Valisi Ali Çelik tarafından onaylandığına dikkat çeken Rektör Kavuncu, “5 fizyoterapistimiz ve 60 öğrencimizi hastanede görevlendiriyoruz. Halen hastanede görev yapan Sağlık Bakanlığı personeli ile birlikte çalışacaklar, böylece şu ana kadar faaliyete geçmemiş tüm tedavi üniteleri devreye alınmış olacak” ifadelerini kullandı.

KSBÜ Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO da bu hastanenin insan kaynağı açısından hazırlık yaptığını ve Fizik Tedavi Teknikerliği ile İş Uğraşı Tedavi Teknikerliği bölümlerinin açıldığını ifade eden Rektör Kavuncu, “Kütahya merkez kampüste ise eskiden beri var olan 4 senelik Fizyoterapi Bölümünün yanı sıra geçtiğimiz yıl Ergoterapi Bölümünü de açmıştık. Şimdi bunların faydasını görme zamanı; hem öğrencilerimiz için eğitim olacak hem de Tavşanlı Hastanesi için sağlık personel ihtiyacı önemli ölçüde karşılanmış olacak.  Bu hastanedeki imkanlar ile öğrencilerimiz için de çok üst düzey uygulamalı eğitim vermiş olacağız. Hastanedeki ortez- protez laboratvuar için de gerekli cihaz ve ekipmanlar temin edilirse, Tavşanlı’da izni alınmış ancak henüz açmadığımız Ortez-Protez Teknikerliği Programını da aktif hale getirip öğrenci alabiliriz.KSBÜ olarak ayrıca bu yeni hastanemizde yüksek tedavi standardı oluşmasına katkı vereceğiz. Bu özellikleri ile Tavşanlı’nın yakın gelecekte artık bu hastanesi ile de tanınacağı ve marka değeri olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler