/
9 dakikada okunabilir

HASTANEYİ ANLADIK YA PTT İNŞAATI ?

 Önünden her geçişimde cumhuriyet caddesindeki PTT binası inşaatının o yarım yamalak halini görünce hem üzülüyorum hem de tenkitlere hak veriyorum. Bu mevzuda yapılan eleştirileri duymama rağmen yazmadım hep inşaatın devam edeceğini bekledim. Ta ki geçen gün okurumuz olduğunu söyleyen beyefendinin” Allah aşkına bu görüntü buraya hiç yakışıyor mu.? Ne bir bilgilendirme tabelası var, nede bir haber. Şehrimize büyük büyük binalar yaptıran iktidar partisinin değerli yöneticileri burayı hiç mi görmüyor? Yazık oluyor milli servete. İşte kış geldi- gelecek yağmurlar karlar atılan betona zarar verecek. Bari siz bu konuyu gündeme getirin belki duyan olur” diyesiye kadar.

 Serzenişinde haklı olan bu değerli okurumuz şehrimizde yapılanları eleştirmiyor sadece bu görüntünün şehrimize yakışmadığını ve israfa yol açtığını dile getiriyor. Bu zamana kadar yapılanları görmeyen ya da görmek istemeyen müzmin muhaliflerde var. Vatandaşımıza güvenli ortamlarda rahat ve hızlı hizmet vermek amacıyla on tane büyük bina yaparsınız muhalefet ve bazı duyarsız vatandaşlarımız bunları görmez, takdir etmez birde dedikoduya maruz kalırsınız. Bunu Kütahya’mızda görmek mümkün. Kütahya’nın deprem bölgesi olması nedeniyle riskli ve artan nüfusumuza yetersiz gelen bazı kamu binaları yıktırılarak depreme dayanıklı sağlam binalar yaptırıldı. Bu hizmetleri muvafık görüp takdir edenler olduğu gibi, ” Bu kadar büyük binalara ne gerek vardı?” deyip tenkit edenlerde çıktı.

 Kamu yararına yapılan hizmetler göz ardı edilirken sevgi yolunda inşaatı yarım kalan PTT binası ile Evliya Çelebi Mahallesinde yapılmakta olan hatta bu yıl hizmete alınması planlanan şehir hastanesi inşaatında çalışmaların durması gibi. İşte bu konuda tenkit edenler haklılar çünkü ikisi de önemli.  Bu eleştirileri yapanlardan şunu da beklerdim. Daha önce yapılan icraatları takdir etsinler akabinde yarım kalan işleri sorgulasınlar ve eleştirsinler. Böyle yapılmayınca da o eleştiriyi yapanlar pek inandırıcı olmuyor.

 Tabi ben burada bir genelleme yapmıyorum iyi niyetle tenkit edenleri kınamıyorum. Biliyorum ki onlarda bu durumdan üzüntü duymaktadırlar. Birde her ne yaparsan yap bir türlü beğenmeyen takdir etmeyen müzmin muhalifler var. İşte onların sesi daha çok çıkıyor. Ne demişti CHP grup Başkanvekili Sayın Engin Altay: ” Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok.” 

 Valla siz ister alkışlayın ister alkışlamayın o sizin bileceğiniz bir şey. Eğer bu millet size inansaydı 70 yıl içinde partinizi 7 sene iktidarda tutardı ve bırakmazdı. Sizden çok uzun yıllar sonra 2001 yılında kurulan AK Parti, 2002 seçimlerinde tek başına iktidara geldi ve 19 yıldır da iktidarda. Bu kafayla daha sittin sene tek başınıza iktidara gelemezsiniz. Çünkü halkımız hep eleştiren ortaya çözüm koymayan muhalefet anlayışına itibar etmiyor.  Sizden bu iktidarın yaptığı iyi işlerine destek, ülkemizin birliğine- dirliğine, halkımızın yararına ve milli bütünlüğümüze zarar verecek icraatlarına köstek olmanızı istiyor. Ama sizi bunu yapmıyor birtakım manipülasyonlarla ve yalanlarla iktidarı yıpratmaya çalışıyorsunuz. İşte bunu en son tezkere oylamasında gördük. 

 Her ne ise biz gelelim şehrimize. Sevgi yolunda PTT inşaatının öyle yarım yamalak kalması, hiçbir faaliyetin olmaması, şehrin göbeğinde çirkin bir görüntü sergilemesi hakikaten hoş bir şey değil. Bu husustaki eleştirileri bende haklı buluyorum. Bu zamana kadar şehrimize güzel binalar yaptıran, halkımızın hizmetine sunan iktidarın bu konuda sessiz kalması bir açıklama yapmaması üzüntülere sebep oluyor. Maalesef AK Parti Kütahya teşkilatlarında bir enformasyon sorunu var. İlimize önemli hizmetler kazandıran iktidar yaptıklarını yeterince anlatamıyor. Anlatamayınca da muhalefetin eline koz veriyor. Oysa bu hususta AK Partinin söyleyecek çok sözü var.

 Tabi yalnız PTT binası inşaatı değil. Yukarıda değindiğim gibi Yap İşlet Devret ( Y İ D ) sistemiyle yapılan şehir hastanemizin bitirilmesine ramak kalmış durumda iken işin durması da var.  AK Parti Milletvekili Sayın Ahmet Tan, hastanenin son durumuna ilişkin bilgi vererek şunları söylemişti geçen gün: ” Bir şansızlık, bir talihsizlik oldu. Yüklenici firma bu anlamda 2017 senesinde yapılan ihale sonrasında bir giriş yaptı. Ama ondan sonra birtakım sıkıntılar yaşadı. Hem Cumhurbaşkanımıza hem de Sağlık Bakanımıza bu durumu ilettik. Yılbaşına kadar durumu takip ediyoruz. Yılbaşından sonra inşallah biz harekete geçeceklerini düşünüyoruz. Eğer aksi bir şey olursa ( B ) planımız olacak. O saatten itibaren (B ) planı ile ilgili çalışmanın içerisinde olacağız.”

 Halkımız A-B-C planını anlamaz bilmez. Gözüyle görüp ondan istifade ettiğinde mutmain olur. Hele birde işi mevcut hastanelere düşünce, oralardaki kalabalığı görünce, hastane sıkıntısını yaşayınca önemini ve önceliğini daha çok anlıyor. Sağlık alanında devrim niteliğinde hizmetler sunan AK Parti iktidarına bunu yakıştıramıyor. Hülasa şehrin göbeğinde çirkin bir görüntü sergileyen PTT inşaatı ile şehir hastanemizdeki çalışılmaların başlamasıyla bu tenkitleri durdurmuş olursunuz. Bu hususta gazetemize bir açıklama yapılırsa bizde bunu kamuoyuna duyururuz. Ben buruda kimseyi hele hele bürokratları suçlamıyorum. Çünkü bunları hızlandıracak siyasi iktidardır. Ayrıca bu işleri de Sayın Cumhurbaşkanı’na havale etmeyin. Zira ülkemizin ve ümmetin tüm derdi, sorunları onun üzerinde. Allah yar ve yardımcısı olsun duasıyla sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli GAZETE KIRKÜÇ okurları.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son KÖŞE YAZILARI haberleri

ÜÇÜNCÜ SAYFA !

Gazetelerin birinci sayfaları.. Televizyonların haber bültenleri, gündüz kuşağı programları.. Üçüncü sayfa haberlerinden geçilmiyor. Nedir bu üçüncü

YARALARI KAŞIYANLAR VAR

  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçtaroğlu, geçmişte yaşanan hataları telafi etmek amacıyla helalleşme yolculuğuna çıkacağını

TRAFİK NOTLARI..

Bundan yaklaşık 10 gün kadar önce genel basında yer alan bir habere göre; 2002- 2020 yılları