3 dakikada okunabilir

KÜKAD’DAN ÇOCUKLARA YARDIM ELİ

110 çocuğa “Destek Bizden, Başarı Sizden” kampanyasıyla yardım elini uzatan Kütahya Koruyucu Aile Derneği Başkanı Yasemin Gökçen Çavdar, Daha önce de tablet kampanyası ile toplam 102 öğrenciye tablet temin etmiştik. 600’den fazla çocuğumuza mont ve bot verdik, vermeye de devam ediyoruz” dedi

Kütahya Koruyucu Aile Derneği (KÜKAD) yeni eğitim öğretim yılı için “Destek Bizden, Başarı Sizden” kampanyası düzenledi.

Büyük ilgi gören kampanyada ihtiyaç sahibi öğrencilere okul kıyafeti ve kırtasiye desteğinde bulunmak isteyen KÜKAD gönüllüleri, örnek bir sosyal dayanışmaya imza attı.

Sosyal medya üzerinden duyurusu yapılan “Destek Bizden, Başarı Sizden” kampanyasında 110 çocuk için yardım eli uzandı. Okul kıyafeti ve kırtasiye ihtiyaçları giderilen öğrencilerin velilerine önemli ölçüde destek sağlandı.

‘MADDİ DESETK DE VERİLİYOR’

Kampanyaya ilişkin bilgiler veren Dernek Başkanı Yasemin Gökçen Çavdar, “Kütahya Koruyucu Aile Derneği olarak Tavşanlı’da kurulan derneğimiz, kurumlarda devlet koruması altında kalan çocuklarımızın sevgi ve güven dolu ailelere yerleştirilmesi için verimli çalışmalar yürütüyor. Bunun yanı sıra başlattığımız yardım kampanyaları ile zor durumda olan bebek ve çocuklara da maddi destek de bulunuyor” dedi.

İhtiyaç sahibi öğrencilerin belirlenmesinde okul müdürlerinden destek istediklerini vurgulayan Yasemin Gökçen Çavdar, “Hayırseverlerimizin desteğine güvenerek başlattığımız bu kampanyayı nihayete erdirdik. Daha önce de tablet kampanyası ile toplam 102 öğrenciye tablet temin etmiştik. 600’den fazla çocuğumuza mont ve bot verdik, vermeye de devam ediyoruz. Ayrıca 220 çocuğumuza bayramlık aldık. Bunların yanında erzak, bez, mama ve ev eşyası gibi maddi yardımlarımızı da sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu kampanyaları hayırsever vatandaşların destekleriyle hayata geçirdiklerini anlatan KÜKAD Başkanı Yasemin Gökçen Çavdar, “Bize destek olarak büyük güç veren ve bu yardımlarımızın hayata geçmesine vesile olan tüm hayırsever hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun, hayırlarını kabul etsin” şeklinde konuştu.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri