//
1 dakikada okunabilir

BAŞKAN IŞIK EJDER MEYVESİ TOPLADI

Yaklaşık 400 adet bitkinin yanı sıra tropikal meyvelerin de yetiştirildiği Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Merkezi ziyaretinde konuşan Başkan Alim Işık, ejder meyvesinin tıbbi ve aromatik açıdan aranan niteliklere sahip olduğunu vurguladı

Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Merkezinde örnek amaçlı yetiştirilen ejder meyvesi ve muz hasadı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, hasadı yapılan meyveler ve merkez hakkında bilgi aldı.

Tavşanlı yolu üzerinde bulunan ve yaklaşık 400 adet bitkinin yetiştirildiği Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Merkezinde tropikal meyvelerin üretimi de yapılıyor. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ejder meyvesi ve muz hasadını yerinde inceledi. Merkezi gezen ve bilgi alan Başkan Işık, ejder meyvesinin kıymetli bir meyve olduğunu ifade ederek, üretimin hayırlı olmasını temenni etti ve emeği geçenlere teşekkür etti.

‘ÖRNEK OLSUN’

Kütahyalı üreticilerin merkezdeki tropikal meyve üretimini örnek alabileceğini ifade eden Başkan Alim Işık, “Yetiştiricilik bu sayede yaygınlaştırılır. Sera şartlarında deneme üretimleri yapılan meyvenin özellikle tıbbi ve aromatik bitki açısından aranan niteliklerde bir meyve” dedi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler