2 dakikada okunabilir

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’na katılım sağlayan UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı üyesi Kütahya çini ürünleri başta olmak üzere birçok el sanatı ile fuarda büyük beğeni topladı

Kahramanmaraş’ta düzenlenen 7’inci Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’na katılım sağlayan Kütahya Belediyesi, ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

Kahramanmaraş’ta her yıl gerçekleştirilen Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’na katılım sağlayan UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı üyesi Kütahya, fuarda el sanatları ile dikkat çekti.

HAYRANLIKLARINI GİZLEYEMEDİLER

Çini ürünleri başta olmak üzere, süs kabağı oyma sanatı eserleri, bez bebek eserleri, keçe işleme sanat eserleri gibi el sanatları ürünlerinin yer aldığı Kütahya stantını gezen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, Kütahya’nın ele emeği göz nuru ürünlerine karşı hayranlıklarını gizlemeyerek, sanatçılarımızı tebrik ettiler.

Fuarı ziyarete gelen yaklaşık 100 bin kişi, Kütahya’mızın stantını da ziyaret ederek ürünlerle ilgili sanatçılardan bilgi aldı ve memnuniyetlerini dile getirdiler.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri