4 dakikada okunabilir

MASTERCHEF KÜTAHYA’YA NASIL GELDİ?

Masterchef gibi çok izlenen bir programı birçok şehirden önce Kütahya’ya getirmenin kolay olmadığını birçok temaslar gerektirdiğini belirten AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, “Turizmde Kütahya’nın kaderini değiştirecek kırılma Masterchef’le yaşandı” dedi

Tv8’de ekranlarından yayınlanan Masterchef Programı’nın Kütahya’ya nasıl geldiği hakkında Gazeteciler Cemiyet tarafından düzenlenen Cemiyet Sohbetleri etkinliğinde açıklamalarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, program ile Kütahya’da bir kırılma yaşandığını söyledi.

Program ekibi ve tecrübeli jürilerin Aizanoi Antik Kent’e hayran kaldığını ifade eden AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, “Çok iyi bir tanıtım oldu. Yemeklerinden jüri üyelerine kadar birçok çalışma yapıldı. Bir komisyon kuruldu. Nerede olacağı bile uzun uzun tartışıldı birçok yer düşünüldü. Murat Dağı mı olsun, Germiyan Sokak mı, Hisar mı olsun hepsi değerlendirildi. Ama çekimler gözbebeğimiz Aizanoi’da yapıldı. Büyük bir çalışma yapıldı.”ifadelerini kullandı.

Juri üyelerini şehrin kıymetli isimlerinin oluşturduğunu ifade eden Ceyhun,“Her isim değer kattı her isim programa renk kattı”dedi.

‘MENÜ ÇOK KONUŞULDU’

Kütahya’da hazırlanacak menü hakkında da uzun uzun değerlendirmelerde bulunulduğuna dikkat çeken Sebahattin Ceyhun, “Çok şey konuşuldu Soğan Dolmasından, Güvecine. Göveç uzun zamanda pişmesi gerektiği için küp et de karar kılındı. Menü kararlaştırıldı. Küp et, eskiden çok sık yapılırmış belki yine gündeme gelecek bu sayede her yerde küp et göreceğiz ”şeklinde konuştu.

Programın Kütahya’nın tanıtımını birden 10 katına çıkardığına değinen Ceyhun, “Emeği geçen araya irtibat kuran herkes sağ olsun”dedi. Bu kadar çok izlenen Masterchef’e katılmak için birçok şehrin talepte bulunduğunu vurgulayan Ceyhun, programı bir şehre getirmenin kolay olmadığını bir sürü temaslar yapıldığını açıkladı. Birçok şehirden önce Kütahya’ya gelmesinin takdir edilmesi gerektiğinin altını çizen Ceyhun, Kütahya’da güzel şeyler de olduğunun hatırlanması gerektiğini dile getirdi.

‘KÜTAHYA KADERİNİ

MASTERCHEF’LE KIRACAK’

Turizm yatırımlarıyla Kütahya’nın kaderini kıracak bir yere doğru gittiğini ifade eden Ceyhun, “Ben bu kırılmanın Masterchef  ile yaşandığını düşünüyorum”dedi. Ceyhun, Turizm yatırımlarının son durumunu ise şu sözlerle açıkladı: “Murat Dağında bir teleferik projemiz var biliyorsunuz. Bununla ilgili çalışmalar da son noktasına gelmek üzere. Gediz’deki ılıcanın çalışması bitmek üzere iki aquapark yapılacak. Göbel Esire’de yeni apartlar yapılıyor. Domaniç’te bir oba kuruldu biliyorsunuz.Topuk yaylasına yatırımlar yapılıyor.”

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri