8 dakikada okunabilir

TAKKE’YE DEĞİL İNSANA BAK

Kastamonu’da meydana gelen sel felaketinde görev alan personele teşekkür belgesi verilirken,  CHP’li meclis üyesi Ruhsen Kumdalı’nın personellerden birinin hatıra fotoğrafı çekimi öncesi takkesini çıkarmasını istemesi büyük tepki topladı. Vatandaşlar Kumdalı’ya tepki göstererek “Takkeye değil insana bak. Esas yobazlık insanların kafasının içindekine değil kafasının üstündekine bakmaktır” ifadelerini kullandılar

Belediye Meclisi Toplantısı’nda, Kastamonu’daki sel felaketinde görev alan personeller için teşekkür belgesi takdim töreni ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Bu sırada Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Ruhsen Kumdalı, bir personelden takkesini çıkarmasını istedi. Kumdalı “Takkeli bir arkadaşım, değerli bir arkadaşım var. Daha yakışıklı çıkacağından eminim. Başındaki o şeyi çıkarır mısın?” ifadelerini kullanırken, MHP ve AK Parti meclis üyeleri buna tepki gösterdi. İsa Karakafa isimli işçi’de “Bu takkem benim şerefim, isterseniz fotoğraf kareden çıkabilirim. Ben böyle daha rahat edeceğim” dedi.  Belediye Başkanı Alim Işık, meclis üyeleri ve belediye personelleri İsa Karakafa isimli personelin fotoğrafa katılmasını istedi.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “Zihniyetleri hep böyleydi, hep böyle kalacak. Bunlar görüntüde demokrat, görüntüde özgürlükçü. Rabbim bunlara fırsat vermesin. Kaldıkları yerden devam edeceklerinden, başörtüsü yasağı başta olmak üzere tüm yasaklarını yeniden hortlatacaklarından zerre şüpheniz olmasın. İnsanı insan olarak hiç göremediler, hep kılığına kıyafetine göre değerlendirdiler. Hiçbir zaman o insanın özünü, inançlarını, düşüncesini önemsemediler. Sadece şekle baktılar. Hiçbir kısıtlama olmadan, kendi tercihi olan kıyafetiyle asker, polis, hakim, savcı olup okuluna, işine giden insanları hiçbir zaman içlerine sindiremediler. Kinlerinden çıldırıyorlar. Her ne kadar özgürlükçü görünmeye çalışsalar da içlerindeki kine bazen sahip olamıyorlar ve dün akşam olduğu gibi bu kinlerini kusuyorlar. Ama şunu bilsinler ki Türkiye artık eski Türkiye değil. Vatandaşımız 20 yıldır yaşanan özgürlük ve barış atmosferinin farkında ve bunun kıymetini biliyor. Size de o karanlık düşüncelerinizi hayata geçirecek fırsatı hiçbir zaman vermeyecektir. Bırakın artık inançlarını özgürce yaşamak isteyen insanların yakasını ve amasız, fakatsız dolambaçsız bir şekilde derhal özür dileyin” dedi.

BU ZİHNİYETLER BİR

TÜRLÜ DEĞİŞMEDİ

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin ise “CHP Meclis Üyesi Sayın Ruhsen Hanım her zamanki gibi bir çıkış yaptı ve orda çalışan bir kardeşimizin başının üzerindeki bir takkeye takmış durumda. Bir çıkış yapmış. CHP’nin içerisindeki maalesef bu zihniyetler yönetimindeki bu zihniyetler bir türlü değişmedi. Esas yobazlık insanların kafasının içindekine değil kafasının ütündekine bakmaktır. Ülkemizin bir an önce bu zihniyetlerden kurtulması lazım. Tabii bu tip çıkışlar neye yarar? Lütfen insanların inançlarına, düşüncelerine fikirlerine müdahale etmeyin. İnsanlarımızı bölüp kutuplaştırmayın. Lütfen insanlarımızın birlik beraberlik olmalarına engel olmayın ve lütfen insanlarımızın kafaların üstlerine değil içlerine bakın” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞTAN SERT TEPKİ

Ruhsen Kumdalı’ya vatandaşlardan da büyük tepki geldi. Hilmi O. İsimli bir vatandaş “CHP aynı tas aynı hamam” ifadelerini kullanırken, Mehmet G. “Ben çıkıvereyim” diyor mutevaziliğe bak çıkma kardeşim sen en basa geç oradan çıkması gereken varsa Müslüman ülkede Müslümanların içinde Takke düşmanı İslam düşmanları çıksın Müslümanın meclisinden” ifadelerine yer verdi. Ahmet İ. ise “İnsanların kıyafetleriyle uğraşmak Ne kadar geri kalmış, çağ dışı, cahilane bir tavırdır… Yıl olmuş 2021 hala bu tip boş beleş uğraşılar içinde olan insanlar kalmış demek ki… Yazık … Şehrimiz adına güzel şeyler konuşulması ve yapılması gereken bir mecliste yapılan cahilliğe bak hey yarabbi …” dedi. Vatandaşlartın tepkilerinden bazıları şöyle; “Aziz K.: Laiklikten bahseden insanlar takke sakal düşmanı olmuş kendisinden ödün vermeyen abimin sonuna kadar arkasındayız. Desteklerini esirgemeyen tüm meclis üyelerine başkanlarına ayrıca teşekkürler.” Özövez H.: O arkadaşımız o hizmeti görürken de başında takke vardı. O Takke hizmete engel olmuyor da fotoğraf makinesine mi engel oldu. ‘Ben çıkayım’ demekle en güzel cevabı vermiş. Tebrik ediyorum.” “Mevlüt E.: Keşke artık bu konuları tamamen aşmış olsak. Murat Ç. “Takkeden rahatsız olarak alaycı bir şekilde “O takkeyi çıkartsın’ diyen CHP grubunu şiddetle kınıyorum.  ‘O benim şerefim’ diyen İsa Karakafa kardeşimizi kutluyorum. O takke hepimizin şerefi. Siz ne kadar Kindarsanız biz ondan fazla dindarız. Başaramayacaksınız!!! İsa kardeşimize destek veren Meclis üyelerimiz den Allah razı olsun.”

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

ESNAFA DESTEK DEVAM ETMELİ

Kütahya’nın yer altı ve yer üstü değerler açısında ‘zengin’ ortalama gelir seviyesi açısından ‘fakir’ bir il