/
2 dakikada okunabilir

ZAFER HAVALİMANI NASIL İŞLER?

Zafer Havalimanı yöneticilerinin ziyareti ardından konuşan Rektör Uysal, “Konu elbette havalimanımızın nasıl işler duruma geleceğiydi. Bu noktada bölgenin bir dönüşüme ihtiyacı var. Eğer bu dönüşüm gerçekleşirse, Kütahya’nın bu alanda uluslararası bir etki alanı olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı

Zafer Havalimanı İşletme Müdürü Ali Ersan Altundal ve İstanbul Grup Başkanı Serhat Soğukpınar, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu makamında ziyaret ederek, görüşme gerçekleştirdiler.

Görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Kavuncu, “Konu elbette havalimanımızın nasıl işler duruma geleceği ve özellikle de sağlık turizmi açısından neler yapılabileceğiydi. Bu noktada bölgenin bir dönüşüme ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

‘ULUSLARARASI ETKİ ALANI OLACAK’

KSBÜ olarak iyi uygulama örnekleri açısından Kütahya özelinde planlamalar yaptıklarını ifade eden Rektör Kazım Uysal, “Amacımız bunların hayata geçmesi ve tüm Türkiye’ye örnek olması başta bölgemiz olmak üzere. Eğer bu dönüşüm gerçekleşirse, Kütahya’nın bu alanda uluslararası bir etki alanı olacağına ve uluslararası hastaların ve sağlıklı insanların da aynı zamanda gelebileceği bir yer olacağına inanıyoruz. Bu anlamda karşılıklı görüşlerimizi paylaştık ve ortak çalışılabilecek alanları belirledik.” dedi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler