//
2 dakikada okunabilir

‘GÜZELLİKLERİ YAŞAMAK BIU ŞEHRİN HAKKI’

Uzun zamandır atıl durumda olan 15 dönümlük alan park haline dönüştürüldü. Mahalle sakinlerinden gelen talebi değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Alim Işık, “Güzellikleri yaşamak bu şehrin en doğal hakkı” şeklinde konuştu

Akkent Mahallesi’nde uzun zamandır atıl vaziyette duran 15 dönümlük alan Kütahya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün planlaması ile mahalle sakinlerinin sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir park alanına dönüştürüldü.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yapılan çalışmalarla mahalle sakinlerinin taleplerinin yerine getirildiğini ifade etti.

‘TALEBİ DEĞERLENDİRDİK’

Parkın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Işık; “Mahallemize hayırlı olsun. Güzellikleri yaşamak bu şehrin en doğal hakkı. Bu şehirde yaşayan her vatandaşımız, bu güzellikleri yerinde görmek gibi bir taleple bize geldi. Bizde bu talepleri değerlendirdik ve mahallelerimizdeki bu tür atıl alanları en iyi şekilde değerlendiriyoruz” dedi.

Mahalle Muhtarı Bayram Ünal ise Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Yapılan çalışmalarla birlikte atıl alana 500 adet lavanta ve çeşitli ağaçlar dikilirken, parkın çimlendirme çalışmaları da itinalı bir şekilde devam ediyor.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri