2 dakikada okunabilir

‘İSTİFA ETMESİNİ İSTİYORUZ’

AHMET ASIM OKAT (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Ahmet Asım Okat, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın şehit ağabeyine küfür etmesinin utanç verici bir durum olduğunu söyledi.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit ağabeyine küfür etmesini şiddet ve nefretle kınadıklarını ifade eden Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Ahmet Asım Okat, böyle bir hadsizliği yapan milletvekili istemediklerini belirtti. Okat, Türkkan’ın milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz” dedi

Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Ahmet Asım Okat, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit ağabeyine küfür etmesinin utanç verici bir durum olduğunu söyledi.

Türkkan’ın derhal milletvekilliğinden istifa etmesi gerektiğini belirten Okat, “Dün, PKK terör örgütü tarafından 1997 yılında şehit edilen İsa Gümren’in kardeşinin Bingöl’de verdiği tepki neticesinde, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit kardeşine karşı yaptığı küfürü tüm şehit aileleri ve gazilerimize yapılmış gibi addediyor esef, şiddet ve nefretle kınıyoruz” dedi.

‘KARŞISINDA BİZİ BULUR’

Vatanın bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için hayatını feda eden şehitlerimizin, aziz hatıralarına, bizlere emanet yakınlarına saygısızlık edenleri Türk Milletinin asla unutmayacağını vurgulayan Asım Okat, “Aziz şehitlerimizin kanlarıyla kurulan meclisimiz de teröre destek verenlerle, şehidimizin emaneti olan yakınlarına ağza alınmayacak şekilde küfür etme hadsizliği, alçaklığı ve terbiyesizliğine cüret etme cesaretini gösteren, hiçbir parti, milletvekili istemiyoruz. Şehit Aileleri ve Gaziler olarak, her kim terör sevici, eli kanlı bebek katillerini destekleyen siyasi parti ile temasa geçip, iş tutarsa karşısında bizleri görecektir. Lütfü Türkkan’ı derhal milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

ESNAFA DESTEK DEVAM ETMELİ

Kütahya’nın yer altı ve yer üstü değerler açısında ‘zengin’ ortalama gelir seviyesi açısından ‘fakir’ bir il