/
5 dakikada okunabilir

‘KIZILAY AŞEVİ AÇILIYOR’

1911’de kurulan Türk Kızılay Kütahya Şubesi’nin tüm yaptıklarını Kızılay Haftası boyunca Kütahya kamuoyuna aktardıklarını belirten Türk Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin, Kızılay Aşevi’nin temellerinin Aralık ayında atılacağını ifade etti. Tekin, iki ay içerisinde Türk Kızılay Kütahya Şubesi İlk Yardım Merkezi’nin açılışını yapacaklarını da açıkladı

Kızılay Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi Kütahya’da etkinliklerle kutlandı. Hafta boyunca düzenledikleri etkinlikleri GAZETE KIRKÜÇ’e değerlendiren Türk Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin gelecek hedeflerine de değindi

Kızılay Haftası boyunca Kütahya Merkez ve ilçelerde toplam 96 tane etkinlik gerçekleştirildiğini ifade eden Talha Tekim, “Hem okul hem yurtların katımıyla Kütahya Merkez’de 42 tane program yapıldı. Hasbi Erdoğmuş Anaokulu’nda hem tatbikat hem de etkinlik düzenledik. Değişik bir etkinlik oldu. Onun dışında Kızılay haftasında ilçelerimizde kaymakamlarımızın düzenlediği programlar vardı. Aslanapa ve Altıntaş’taki programlara bizzat ben katıldım” ifadelerini kullandı. Türk Kızılay Kütahya Şube binasında ziyaretçileri kabul ettiklerine değinen Talha Tekin,  “Sayın Valimiz Ali Çelik, Sayın Belediye Başkanımız Alim Işık, tüm kurum müdürlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinden gelenler oldu” dedi.

Düzenlenen etkinliklerde 2021 yılında, pandemi süreci içerisinde ve 1911’de kurulan Türk Kızılay Kütahya Şubesi’nin o günden bugüne tüm yaptıklarının aktarıldığını dile getiren Talha Tekin, “Şubemiz Kütahya’da en son Altıntaş depreminde aktif rol oynadı. Depremde yaptıklarımızı Kızılay’ın tüm faaliyetleri eğitim yaptığımız yerlerde anlatmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

İLK YARDIM MERKEZİ

ÇOK YAKINDA

Türk Kızılay Kütahya Şube’nin gelecek hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Tekin, aşevi projesinin tamamlandığını belirtti. Aşevi’nin Anıtlar Kurulu’nda onay beklediğini dile getiren Talha Tekin, aşevinin Aralık ayında temel atma töreninin gerçekleştirileceğini vurguladı. “Adliye binası ile jandarma karakolu arasında boşlukta yükselecek aşevimizi tamamlamak için uğraşacağız. Belediye Başkanımız Alim Işık da bir depo sözü verdi. Şu anda Kızılay’ın deposunu farklı bir yerde kullanıyoruz” ifadelerini kullanan Talha Tekin, depo tahsisinden sonra Türk Kızılay Kütahya Şube’nin bir depo sorunu da kalmayacağını müjdeledi. Telkin, yaklaşık iki ay içerisinde Türk Kızılay Kütahya Şubesi İlk Yardım Merkezi’nin açılışını yapacaklarını duyurdu.

Tüm programları Genç Kızılay, Kızılay Kadın ve Kızılay Merkez Şubesi ile beraber gerçekleştirdiklerini ifade eden Talha Tekin, Kızılay’ın tüm gönüllülerine ve hafta boyunca kendilerini yalnız bırakmayan Kütahya kamuoyunda da teşekkür etti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri