10 dakikada okunabilir

ESNAFA DESTEK DEVAM ETMELİ

Kütahya’nın yer altı ve yer üstü değerler açısında ‘zengin’ ortalama gelir seviyesi açısından ‘fakir’ bir il olduğuna değinen Başkan Alim Işık “Bu şehir yatırımcı bekliyor” dedi. Salgın sebebiyle küçük esnafın hala işlerinin iyi olmadığını belirten MHP Milletvekili Ahmet Erbaş ise KDV ve stopaj indirimlerinin bir süre daha devam etmesi gerektiğini vurguladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla düzenlenen ‘Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’ programı Kütahya’da düzenlendi.

Çınar Otel’de kahvaltı programı ile yapılan toplantıya; MHP Ankara Milletvekili TBMM İdare Amiri Erkan Haberal, MHP Ankara Milletvekili MYK Üyesi Nevin Taşlıçay, MHP MYK Üyesi Kadir Şekerci, MHP MYK Üyesi Özgür Bayraktar, MHP MYK Üyesi Volkan Dudu, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, partililer, sivil toplum örgütü başkanları ve muhtarlar katıldı.

‘CUMHUR İTTİFAKI  GÖNÜLLERDE’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsüye ilk olarak MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç çıktı. Başlatılan bu programlar sonucunda istişarelerde bulunulacağını ifade eden Selçuk Alıç, “Dik baş, tok karın, mutlu yarın hedefimiz için önemli bir yol kat edeceğiz. Hamdolsun MHP ve Cumhur İttifakı Kütahya’da gönüllere girmiştir. Kütahyalı hemşerilerimiz siyaset uğruna güzelim memleketimizi karanlığa sürüklemek isteyenlere, insanlarımıza umutsuzluk aşılayanlara dünyadaki sorunları görmezden gelerek kapkara bir Türkiye resmi çizenlere inat her şeyin farkındadır. Bu toplantımız sonucunda da devletimiz ve aziz milletimiz arasında gönül bağı güçlenecek. Küresel sorunlar karşısında ülkemizde birlik ve beraberliğin örneğini göstererek sorunları hep birlikte aşacağız. İstiklal için birlik istikbal için dirlik kazanan Türkiye olacak” dedi.

Kütahya’da sanayi alanlarının büyüdüğünü ifade eden Başkan Işık, “Özellikle Zafer OSB’de ciddi talep var. 6 milyon metrekare ile başlayıp 15 milyon metrekareye kadar yükselecek olan bu genişleme alanının bir an önce iyi yatırımcılarla dolması gerekiyor. Geçen Belediye meclisinden imar düzenlemesini geçirdik. 2. OSB’nin alanı yaklaşık 2 milyon metrekare büyütülecek, diğer taraftan 1milyon 150bin metrekarelik bir alanda Kütahya küçük sanayi sitemizin yerleşimi devam ediyor. Eskişehir girişinde orta ölçekli sanayi sitesi kurulması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Özellikle termal sağlık turizminin merkezi sayılabilecek kaynakların bulunduğu Ilıca ve Yoncalı’da ek yatırımcılara ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Başkan Işık, Esnafın ve kırsaldan göçü, başka şehirlere göçü önlemek için Kütahya’da tarımın desteklenmesi gerektiğini belirtti. Işık, Kütahya’nın her ilçesininin kendine has özellikleriyle öne çıktığı alanlarda desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

‘STADIMIZ YOK’

 “Kütahya, Kütahyasporla yatıp Kütahyasporla kalkıyor ama maalesef stadımız yok” ifadelerini kullanan Ahmet Erbaş, gençlik spor bakanlığı bütçe görüşmelerinde konunun tekrar gündeme getirileceğini belirtti.

MHP’nin allahın rızasını kazanmak için siyasetinin yaptığını belirten MHP MYK Üyesi Özgür Bayraktar, “Beka açısından yurdumuzun 100 yıl önce geçtiği gibi bir süreçten geçmekteyiz ama şimdi daha güçlü bir Türkiye var. Uzun mesafeli düşünmeden yapılan siyaseti sadece makam mevki ve ticaret için yapılır. Türkiye’deki ticaret esnafları Türkiye’de zihniyet kaymasına sebep olmaktadır. Türkiye’de çok ciddi bir muhalefet sorunu vardı. Hiçbir çözüm üretmeden sürekli şikâyetle siyaset yapanlar sonuçta kendisini mahkum etmektedir. Muhalefet iktidarın alternatifidir. Ancak Türkiye’de muhalefetin hiçbir çözüm öneri ve teklifinin bulunmadığını vatandaşımız görüyor” şeklinde konuştu.

Yıllardır ülkemizi hem siyasi hem askeri alanda yoran terörün tamamen bitme noktasına geldiğini ifade eden MHP MYK Üyesi Volkan Dudu, “Cumhur İttifakı dış politikada kararlı duruşuyla ve etkin duruşuyla artık başı dik ve haklarını sonuna kadar isteyen bir şekilde hareket ediyor, 1923’ten aldığı azim ve kararlıkla aynı imanla 2023’e yürümektedir. Sayın Liderimiz Devlet Bahçeli’nin öncülüğünde Türkiye’nin aydınlık geleceği bizleri beklemektedir. Millet ittifakının ise ne başı ne sonu bellidir” dedi.

“Önce milletim ve ülkem” anlayışının temsilcileri olarak 81 ilde vatandaşların ve onların temsilcileri ile görüştüklerini ifade eden MYK Üyesi Nevin Taşlıçay, “Kütahya’da belediye Başkanı Alim Işık gibi bir şansımız var. Kütahya ile yatıp Kütahya ile kalkan ve Mecliste her konuşmasını ne yapıp edip Kütahya bağlayan hayranlıkla izlediğimiz Milletvekilimiz Ahmet Erbaş var” ifadelerini kullandı. Cumhur İttifakını 2023 hedeflerine ulaşılması için milli mutabakat zemininde oluşturulmuş bir kadar ortaklığı olarak tanımlayan MHP MYK Üyesi  Kadir Şekerci, Türk milletinin eseri cumhur ittifakı türk milliyetçiliinin şahlanışı dünyaya vurulacak türk mührünün müjdecisidir. Bu birliktelik kısa vedelibir seçim stratejisi değil. Milli bir tavır ve asil bir duruşunda adıdır. Bu anlayışı roatya çıkarak şartlar hala devam etmektedir” dedi.

‘ÇEMBER DARALIYOR’

Türkiye’nin etrafındaki mübiset çemberinin giderek daraldığı bir dönemden geçtiğine değinen MHP Ankara Milletvekili TBMM İdare Amiri Erkan Haberal, “Tarihin en karanlık 3 terör örgütü, PKK, PYD, YPG, IŞİD ve FETÖ’nün çok yönlü saldırıları Türkiye’yi amansız bir mücadeleyle baş başa bırakmıştır” şeklinde konuştu. Cumhur ittifakının kurulması için her türlü engellemelerin yapıldığını, MHP’nin suçlandığını, Başkanlık sistemine sultanlık sistemi denildiğini hatırlatan Haberal, Cumhur İttifakı’nın  şer güçlerle mücadele verdiğini belirtti. Millet İttifakının bu sırada helallik için dolaşmasına da eleştiri getiren Haber Al, Türk Milletinin helallik kavramını İstiklal Marşı’nda ruhuna nakşettiğini vurguladı. Programın sonunda heyet katılımcıları dinledi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri