3 dakikada okunabilir

‘HER ÇOCUK ÇOK ÖNEMLİ’

‘Her Çocuk Masumdur Projesi” kapsamında 6 aylık faaliyetler hakkında bilgi alan Vali Ali Çelik, “Bir çocuğa temas etmek, ona hayata dair bir bakış açısı sunmak çok önemli” ifadelerini kullandı. Proje kapsamında kimi zaman halı sahada, kimi zaman camide, kimi zaman Diyanet Gençlik Merkezinde 50 çocuğa ulaşıldı

Kütahya Müftülüğü, “Her Çocuk Masumdur Projesi” ile dezavantajlı çocuk ve gençlerin topluma uyum sağlayabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Kütahya Valiliği himayesinde Dumlupınar Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Kütahya Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Merkezi tarafından yürütülen faaliyetler hakkında İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’tan detaylı bilgiler alan Vali Ali Çelik, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

ÇOCUKLAR İÇİN

GÖNÜLLÜ OLDULAR

İlgili kamu kurumlarının da iş birliği içerisinde sürdürülen projeyle bugüne dek 50 çocuğa ulaşıldı. Proje kapsamında 86 din görevlisine psikologlar tarafından uygulamalı kişilik analizi, danışmanlık eğitim becerileri konularında eğitim verildi. Dumlupınar Üniversitesi de projeye özel eğitici seminerler düzenledi. Eğitimlerini tamamlayan 86 din görevlisinden 48’i çocuklara ulaşmak için sahada gönüllü oldu.

Dezavantajlı çocuk ve gençlerin tespit edilmesinin ardından aileler ziyaret edilerek proje hakkında bilgilendirme yapıldı. Manevi rehberlik hizmeti verilen ziyaretlerde çocukların ilgi alanları, istekleri ve hedeflerine dair detaylı görüşmeler gerçekleştirildi.

Çocuklarla kimi zaman halı sahada, kimi zaman camide, kimi zaman Diyanet Gençlik Merkezinde bir araya gelen din görevlileri onlara özel programlar hazırlıyor. Çocuklar, program olmadığı günlerde de din görevlilerine telefonla ulaşarak herhangi bir istek ya da ihtiyaçlarını iletebiliyor.

6 AYLIK ÇALIŞMA

Projenin hayata geçirilmesinden bugüne yapılan faaliyetleri ve uygulanan proje ile ilgili Vali Ali Çelik’ e 6 aylık çalışma sonuçlarına yönelik sunum yapıldı. Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş desteklerinde ötürü Vali Çelik’e teşekkürlerini iletirken;  Vali Ali Çelik, emeği geçenleri tebrik ederek “Bir çocuğa temas etmek, ona hayata dair bir bakış açısı sunmak çok önemli” dedi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler