//
3 dakikada okunabilir

‘YETERSİZ KANUNLAR CESARET VERİYOR’

ÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ (KSBÜ) EVLİYA ÇELEBİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ÇOCUK POLİKLİNİĞİ'NDE SEKRETER OLARAK GÖREV YAPAN BEDENSEN ENGELLİ 26 YAŞINDAKİ RESUL BAĞIŞ, E.T. İSİMLİ HASTA YAKINININ FİZİKİ SALDIRISINA UĞRADI. (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya'da bedensel engelli sağlık personeli Resul Bağış, bir hasta yakını tarafından darp edildi.

Engelli Sağlık Çalışanı Resul Bağış’ı darp eden şahsın serbest bırakıldığını ifade eden Sağlık-Sen Kütahya Şube Başkanı Ahmet Lütfi Demirsöz, “Kanunların yetersizliği insanları bu noktada daha da cesaretlendiriyor. Yaptırım içeren bir sağlıkta şiddet yasasının ivedilikle çıkarılması gerekiyor. Yoksa bu şiddetin arkası alınamıyor” dedi

KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sekreter olarak görev yapan 26 yaşındaki Resul Bağış’ın, hasta yakını tarafından darp edilmesi üzerine Sağlık-Sen Kütahya Şube Başkanı Ahmet Lütfi Demirsöz, GAZETE KIRKÜÇ’e açıklamada bulundu.

Bir hasta yakının saldırısına uğrayan Resul Bağış’ın engelli kadrosundan istihdam edildiğini hatırlatan Ahmet Lütfi Demirsöz, “Bir sağlık çalışanının, Fiziksel engeli de sebebiyle savunmasız bir sağlık çalışanının şiddete uğraması sebebiyle çok büyük bir üzüntü duyduk. Gerekli işlemler yasal süreç başlatılmış, beyaz kod verilmiş, şahsın ifadesi alınmış ancak şahıs şu an serbest bırakılmış. Sanki kanunların yetersizliği insanları bu noktada daha da cesaretlendiriyor” şeklinde konuştu.

ŞİDDET YASASI HEMEN ÇIKMALI

Şiddetin her türlüsüne karşı olunması gerektiğinin altını çizen Demirsöz, “Yaptırım içeren bir sağlıkta şiddet yasasının ivedilikle çıkarılması gerekiyor. Yoksa bu şiddetin arkası alınamıyor” dedi.

Sağlık çalışanlarının pandemi sebebiyle iki yıldır Türkiye’nin kahramanı olduğunu vurgulayan Ahmet Lütfi Demirsöz şu ifadelerini kullandı: “Herkes özveriliyle çalışıyor, nöbetini tutuyor. Daha kaliteli sağlık hizmeti için. Bu olaylar hem diğer sağlık çalışanlarının moralini motivasyonunu bozuyor hem de kamu vicdanını yaralıyor. Engelli bir kardeşimize yapılması bu yarayı bir kat daha acıttı. Vatandaşların sağlık çalışanlarıyla girmiş oldukları diyaloglarda biraz daha özverili davranmaları gerek. Anlayış karşılıklı olmalı. İnşallah buna benzer bir olay daha yaşanmaz”

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Asayiş haberleri

KADIN TORBACI YAKALANDI

Kadın uyuşturucu taciri bavulunda 504 gram metamfetamin ile Afyonkarahisar-Kütahya karayolu üzerinde yakalandı. Operasyon anı ise polis