8 dakikada okunabilir

‘İKTİDARIMIZDA KÜTAHYA’DA DAHA İYİ YERLERDE OLACAK’

Yeniden Refah Partisi olarak birçok fabrika projesi üzerine çalıştıklarını belirten Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, “Bunları Kütahya’ya almamız lazım. İktidarımızda Kütahya daha iyi yerlerde olacak” şeklinde konuştu. İttifak sorularına da cevap veren Gezgin, iki yanlıştan birini tercih etmeyeceklerinin altını çizdi

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, partilerinin üçüncü kuruluş yıldönümü sebebiyle 81 ille eş zamanlı olarak basın açıklamasında bulundu.

99 kurucu üyelerinin imzalarıyla kurdukların Yeniden Refah Partisi’nin üye sayısının bugün 200bin’e yaklaştığını ifade eden Osman Gezgin, “Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 1969’da başlattığı kutlu yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurarken, yola çıkarken karşılaşacağımız zorlukları biliyorduk. Yeniden Refah Partimizin daha ilk adımlarında takip edeceğimiz siyaset anlayışını da tanımladık, dedik ki; Yeniden Refah Partimiz Milli Görüş zihniyetini temsil edecek,  Milli Görüş’ün orijinal açılarından bir derece dahi sapma göstermeyecek” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi olarak sadece eleştiren değil, çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Osman Gezgin, “Milli Kaynak Paketleri” “81 İlimize Yüzlerce Refah Projesi” “Biz Türkiye’yi Biliyoruz” ve “Rantsal Değil, Kentsel Dönüşüm” kitapları başta olmak üzere, partinin “gölge kabinesi” olarak adlandırabilecek “Milli Siyaset Kurullarımız”  kitaplarını hazırladıklarını açıkladı.

‘İKİ YANLIŞTAN BİRİNİ SEÇMEYİZ’

Geçtiğimiz hafta Genel Başkan Fatih Erbakan’ı ağırladıklarını hatırlatan Osman Gezgin, ittifakla ilgili sorulara da cevap verdi. Gezgin, “Biz ikiyi yanlıştan birini tercih etmek iki kalıptan birine dahil olmak istemiyoruz. İki tarafında da doğruları da var yanlışları da var biz neden iki yanlıştan birini tercih etmek zorunda kalalım. Domaniç’te Pazar ziyaretinde kongreye yetişmeye çalışırken pazarcılar dedi ki “Esas kongre burada vatandaş kiloyla alışveriş yapamıyor artık. Babanızın tecrübeleriyle bu ülkeyi şahlandırın. Türkiye’de iki kutup var. Biri lüks arabaların fotoğraflarını çekip diyor ki herkes zengin. Bu ülke nüfusunun yüzde 10’u, bir diğer taraf da çöpten ekmek toplayan bir kesimi yansıtmak istiyor. Diyelim ki bu da bu ülkenin yüzde 20’si. Biz bu iki tarafın da gerçeklerini kabul etmeliyiz. Biz adil düzen, eşit paylaşım, liyakat, üretim, istihdam diyoruz. Bu kutuplaşma ticarete, liyakata yansıyor. İki ailede çocuklar bile hissediyor bu kutuplaşmayı” şeklinde konuştu.

‘BİZE PROJELERİMİZİ SORUN’

Her ay il başkanları toplantısı yaptıklarını ve Genel Başkan Fatih Erbakan’ın bu sayede 81 ildeki her sorunu bildiğini belirten Gezgin, “Refah Partisi’nin efsane döneminde sahada olan kadrolar yine yanımızda. 2 sene önce yaklaşık 60’a yakın alanda 60 farklı isim belirlendi. Bu isimlerin her biri 10-15 kişilik komisyonlar kurdu. Mevcut durum analiz ediliyor. Buradan nereye gidebilir projeleri hazırlanıyor. Seçim zamanı geldiğinde bir taraf mehter marşı derken diğer taraf 10.yıl marşı ile seçmen arıyor. Siz bize projelerimizi sorun” ifadelerini kullandı.

Çinigaz’ın EPDK mevzuatını temel alsa da sayaç değişiminin finansal yükümlülüğünü vatandaşa kesmemesi gerektiğini belirten Osman Gezgin, iktidarlarında mevzuatın değiştirileceğini savundu.  

‘VERİLEN SÖZ TUTULMADI’

Ilıcayı daha da güzelleştireceğiz büyüteceğiz diye çıkılan yolun Otel Harlek’in kapatılmasıyla devam ettiğini belirten Gezgin, oteldeki işten çıkarılmaları eleştirdi. Belediye’ye yeni alımlar olsa da işten çıkarılan işçilere verilen sözün tutulmadığını dile getiren Gezgin, “Bizim şu an bu konuda sesimiz kısıksa gariban vatandaşlar “Bizim haklarımızı vereceklermiş ters tepmesin şimdi” dediği içindir” dedi.

Hem vekillik hem de belediye başkanlığı için sistemlerini kurduklarını dile getiren Gezgin, “Biz şu an gömleği dikiyoruz. Kime uyarsa ona giydireceğiz” şeklinde konuştu. Kütahya’da ciddi bir bürokrat eksikliği olduğunu vurgulayan Gezgin, “Olay sadece belediye başkanlığı mv. Değil. Ankara’dan belirli şeyleri alamamamızın sebebi bu bizim. Ben Yeniden Refah Partisi’nin hukuk komisyonuna, engelli komisyonuna Kütahya’dan partili arkadaşlarımızı önerdim. Diğer patilerde genel merkeze entegre ettik ama birkaç gün sonra başka hesaplarda karşımıza çıkar mı diye düşünülüyor” dedi.

‘O FABRİKALARA KÜTAHYA’YA GELMELİ’

Kütahya’nın mikro milliyetçilik yapması gerektiğini vurgulayan Osman Gezgin, “Biz ilerleyen süreçlerde birçok fabrika projesi üzerine çalışıyoruz. Bunları Kütahya’ya almamız lazım” dedi. Şimdiden yatırımların Kütahya’ya gelmesi için temaslarda bulunduklarını açıklayan Gezgin, kendi iktidarları döneminde Kütahya’nın daha iyi yerlerde olacağı sözünü verdi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

ESNAFA DESTEK DEVAM ETMELİ

Kütahya’nın yer altı ve yer üstü değerler açısında ‘zengin’ ortalama gelir seviyesi açısından ‘fakir’ bir il