2 dakikada okunabilir

İL GENEL MECLİSİNE 215 MİLYON BÜTÇE

Son 3 yıldır özellikle Kültür Turizm, Tarım ve Sağlık hizmetlerin ağırlık verdiklerini belirten İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz 2022 yılı bütçesini 215 milyon olarak açıkladı

2022 yılı İl Genel Meclisi bütçesi 215 milyon olarak onayladı. Bütçenin 166 milyon 456 bin lirasının kendi birim müdürlüklerine ayırdıklarını ifade eden İl genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, yol, su ve köylerin alt yapı hizmetlerinin yanında; son 3 yıldır özellikle Kültür Turizm, Tarım ve Sağlık hizmetlerin ağırlık verdiklerini belirtti.

Yılmaz, “30 milyon liralık kaynağı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, 19 buçuk milyon liralık kaynağı Yol  Müdürlüğümüze aktardık” dedi.

Yoğun bir şeklide çalışılarak hazırlanan vbütçenin günü birlik değil, uzun vadeli hedefleri olduğunu vurgulayan Vali Ali Çelik, “Bugün köy alt yapılarının neredeyse yüzde 99’una kadarı tamamlanmış durumda. 1000 kilometreye yaklaşan sıcak asfalt ve beton asfalt yol ağının bulunması ve standartlarının üst seviyede olması yani onarımın bakımının daha ileride gerektirecek bir yol ağına sahip olmakta büyük bir kazanım” dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ve Vali Ali Çelik, 2022 yılı bütçesinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri