2 dakikada okunabilir

ÜLKEMİZİN GELECEĞİ ÖĞRETMENLERE EMANET

Ülkenin geleceği ve toplumun rehberi olarak öğretmenleri işaret eden Vali Ali Çelik, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, öğretmenlerin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olduğunu dile getirdi

Vali Ali Çelik 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle kutlama mesajı yayınladı.

Bir milletin varlığını devam ettirebilmesi ve çağdaş uygarlık seviyesini yakalayabilmesinin çocukların ve gençlerinin iyi yetişmesiyle mümkün olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “Öğretmenlerimizin büyük bir özveri ve sevgiyle yetiştirdiği çocuklarımızın, uygarlık yarışında ülkemizi lider ülke yapacağından hiç kuşkumuz yoktur” dedi.

‘ZAFERLERİN SONUÇLARI

İRFAN ORDUSUNA BAĞLI’

Toplumun rehberi, geleceğin mimarı olan öğretmenlerin önemini Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1923 yılında Kütahya Lisesinde yaptığı konuşmada açıkladığını belirten Vali Çelik, o günkü konuşmadan “Bir millet, irfan ordusuna sahip olmadıkça savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferin köklü sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür. Bu ikinci ordu olmadan birinci ordunun elde ettiği kazanımlar sönük kalır.” Sözlerini hatırlattı.

‘RAHMET VE MİNNETLE’

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde öğretmenlerin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olduğunu dile getiren Vali Çelik, “Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin varlığı, bizlere daima güven vermektedir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehit olan ve ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; emekli öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı. Çelik, fedakâr öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler