3 dakikada okunabilir

‘BİR ASIRDIR KUTLANIYOR GİBİ’

Öğretmenler Günü’nün 40 yıldır kutlanmasına rağmen 100 yıldır kutlanıyor gibi içselleştirildiğini ifade eden Vali Ali Çelik, “Öğretmeni anmak, gönlüne dokunmak bizim için çok önemli ve değerli. Özellikle ilkokulda çocuklar pervaneler gibi öğretmeninin etrafındadır. Öğretmenin sevgisini ve gönlünü alabilmek için sanki bir yarış vardır. Bu çok değerli bir duygu” dedi.

Kütahya Valisi Ali Çelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerini ziyaret etti.

40 yıldır kutlanmakta olan Öğretmenler Günü’nün adeta yüzlerce yıldır kutlanıyormuşçasına içselleştirilmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nün 1981 yılında ilan edilmesinin temel sebebi öğretmenlik mesleğinin değerini, kutsallığını toplumun her kesiminde farkındalığı yükseltmek. Öğretmeni anmak, gönlüne dokunmak bizim için çok önemli ve değerli. İnşallah bu kültür devam eder. Sevme duygusu kuvvetli insanların en çok sevildiğini görürsünüz etrafınızda. Çocukları seven bir insanın çocuklar tarafından sevildiğini görürsünüz. Bunu kendinin en çok yansıttığı alan da öğretmenlerdir. Özellikle ilkokulda çocukların pervaneler gibi öğretmeninin etrafındadır. Öğretmenin sevgisini ve gönlünü alabilmek için sanki bir yarış vardır. Bu çok değerli bir duygu. Allah o sevgiden mahrum bırakmasın” diye konuştu.

Okulun ve öğrencilerin genel durumu hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Böyle anlamlı bir günde bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz” dedi. Vali Ali Çelik, öğretmenleri tebrik ederek günün anısına çiçek ve hediye takdim etti. Ziyaretten duydukları mutluluğu ifade eden öğretmenler de Vali Ali Çelik’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler