3 dakikada okunabilir

BU ALANDA SİGARA İÇİLMEZ!

Dumansız Kampüs projesi kapsamında DPÜ kampüsünde tütün ürünlerinin kullanılmasının yasak olduğu alanlarda ‘Sigara İçilmez’ sembolleriyle işaretlemeler yapıldı. Kampüsteki öğrencilerle sohbet eden Vali Ali Çelik, bağımlılıklardan uzak durmalarını tavsiye etti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde Genç Yeşilay Topluluğu’nun katkılarıyla “Dumansız Kampüs” uygulaması hayata geçirildi.

Genç Yeşilay Topluluğu, Yeşilay Kütahya Şubesi ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) tarafından Bedesten’de düzenlenen etkinliğe Kütahya Valisi Ali Çelik, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Kütahya İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi, Yeşilay Kütahya Şubesi Başkanı ve Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, topluluk üyesi öğrenciler ve YEDAM üyeleri katıldı

“İSTEDİĞİM ZAMAN BIRAKIRIM”

DÜŞÜNCESİ DOĞRU DEĞİL

Genç Yeşilay Topluluğu ile YEDAM yetkililerinin stantlarını ziyaret ederek bilgiler alan Vali Çelik, öğrencilerle de sohbet ederek sigara içmemeleri ve bağımlılıklardan uzak durmaları tavsiyesinde bulundu. “Çok güçlü iradem var, istediğim zaman bırakırım” düşüncesinin doğru olmadığının altını çizen Vali Çelik, “Hayata yön verecek en temel cümle karar vermek ve karar verdiğiniz şeyi yapmak” dedi.

Uygulama kapsamında tütün ürünleri kullanımının yasaklandığı alanlarda Vali Ali Çelik, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Yeşilay Kütahya Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal tarafından işaretleme yapıldı.

Kurdukları sergiliklerde başta tütün ürünleri olmak üzere her türlü bağımlılıkla ilgili bilinçlendirme çalışması yapan Genç Yeşilay üyeleri ve öğrenciler farklı bağımlılık türlerine karşı farkındalık oluşturmak için çeşitli araçlarla bilgilendirme faaliyeti de yürüttü.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri