4 dakikada okunabilir

‘ÖĞRETMENLER İNSAN HAYATINDA DERİN İZLER BIRAKIR’

Türkiye’nin daha güçlü ve güvenli yarınlara ulaşmasının temel şartını eğitim; eğitimin en temel dinamiğinin öğretmenler olduğunu vurgulayan Vali Ali Çelik, öğretmenlerin insanların hayatında bıraktığı unutulmaz izlere değindi. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Kütahya’da adaylığını dolduran öğretmenler yemin etti

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen unvanını aldığı, gelecek nesilleri emanet ettiği öğretmenlerin günü olan “24 Kasım” Kütahya’da coşkuyla kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Anıt önünde düzenlenen programın ardından Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program, Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Vali Ali Çelik ve eşi Nezihe Çelik, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, askeri erkan ve protokol mensupları ile AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İLKOKUL ÖĞRETMENLERİNİN

UNUTULMAMASININ SEBEBİ

Öğretmenliğin temel değerlerinin sevgi, vefa ve sabır olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “Sevgi kazanmak istiyorsanız sevmek zorundasınız. Öğretmenlerimizin de hepimizin hayatındaki temel karşılığı sevildiğimizi hissettirmeleridir. İlkokul öğretmenimizin unutulmaması, zihnimizde yer etmesinin nedeni de budur” dedi.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yarınlar, öğretmenlerin eseri olacak.’ ‘Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir’ ifadelerini hatırlatan Vali Ali Çelik, Türkiye’nin daha güçlü ve güvenli yarınlara ulaşmasının temel şartını eğitim; eğitimin en temel dinamiğinin öğretmenler olduğunu vurguladı.

ŞEHİT ÖĞRETMENLERE RAHMET

Şehit öğretmenleri de rahmet ve minnetle yâd eden Vali Çelik, “Mazgirt Darıkent beldesinde şehit edilen 6 öğretmenimiz, Aybüke ve Necmettin öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; emekli öğretmenlerimize sağlıklı bir ömür diliyorum”ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerin insanların hayatında bıraktığı unutulmaz izlere de değinen Vali Çelik, okul duvarının altında kalarak yaşamını yitiren ve son sözleri “Dünyanın bütün çiçeklerini getirin bana” olan köy öğretmeni Şefik Sınığ’ın hayatını katılımcılarla paylaştı.

ÖĞRETMENLER YEMİN ETTİ

Emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi ve plaket verildiği programda; Vali Ali Çelik, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı ve protokol mensupları 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlenen yarışmada derece alan öğrenci ve öğretmenlere ödüllerini verdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı adaylığını dolduran öğretmenlerin yemin töreniyle sona erdi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Uncategorized haberleri

KRİTİK 4 HAFTA

Belediye Kütahyaspor, şampiyonluk hedefiyle yola çıktığı grubunda 11 puan geriye düşerken, kritik 4 maça çıkacak. Belediye

ZAMLARA YETİŞEMİYORUZ

Kütahya’da çarşı ekmeği iki buçuk TL ev ekmeği 8 TL’den satılmaya başlandı. Zammın en büyük nedenini

‘ÖĞRETMENLER MİHENK TAŞI’

Öğretmenlerin büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında mihenk taşı olduğunu belirten Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet

KADINLAR HER YERDE

Sanayide Kadın Eli Projesi’nin lansman toplantısında açıklamalarda bulunan TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı