2 dakikada okunabilir

TARIM ÜRÜNLERİNİN KALİTESİ KORUNUYOR

Tarım ürünlerinin belirli standartlarda saklanarak korunması, ve sektörde fiyat istikrarının sağlanmasında depolama sisteminin önemine vurgu yapılan ziyarette KÜTBO Başkanı Gültekin, Sefa Dülger’den faaliyetleri hakkında bildi aldı

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Başkan Yrd. Ali Okumuş, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tatar ve Genel Sekreter Yasemin Yol ile birlikte Borsa Üyesi Dülger Tarım Ürünleri Ltd. Şti. tarafından kurularak hizmet veren Dülger LİDAŞ yetkilisi Sefa Dülger’i ziyaret etti.

Lisanslı Depoculuk ile tarım ürünlerinin belirli standartlarda depolanarak kalitesinin korunması, sürdürülebilirliği ve sektörde fiyat istikrarının sağlanmasındaki öneminden bahsedildiği ziyarette, Sefa Dülger Lisanslı Depo işleyişi ve faaliyetleri hakkında Başkan Gültekin’e bilgiler aktardı.

Kütahya Ticaret Borsası’nın Türkiye Ürün İhsas Borsası (TÜRİB) acentesi olduğunu dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, tarım ürünlerinin Lisanslı depolar aracılığı ile Elektronik Ürün Senetlerine (ELÜS) çevrildiğini ve bu platformda elektronik ortamda işlem gördüğünü söyledi. Borsa tarafından personel görevlendirilerek lisanslı depoya ürün koymak isteyen tüccar ve çiftçilerin TÜRİB sistemine yerinde kayıt imkanı sağlandığını, KÜTBO ve Dülger LİDAŞ ile hizmet işbirliğinde önemli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerinin yapıldığını belirten Gültekin, TÜRİB sistemine üye kayıt işlemlerinin ve bu hizmet işbirliğinin devam ettiğini sözlerine ekledi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri