3 dakikada okunabilir

GELİRİNİ NARGILEDEN KAZANAN ESNAFLAR SORUYOR; NEDEN YASAK?

Yeni normalleşme sürecinin ardından normale dönmeyen tek tedbir olan nargile yasağının akıbeti merak konusu. Gelirlerinin büyük bir kısmının nargileden olduğunu söyleyen  esnaflar,  “Her şey serbest nargile neden yasak. Sabah boş, akşam boş ekmeğimizi çıkarmaya çalışıyor, masaları dolduramıyoruz” dedi

Koronavirüs mücadelede bulaş riskinin yüksekliği sebebiyle kafelerde nargile satışı yasaklandı. Normalleşme süreciyle birlikte diğer tüm yasaklar yavaş yavaş hafiflese de nargile yasağı hala kaldırılmadığını ifade eden Kütahya esnafı GAZETE KIRKÜÇ’e konuştu.

‘GELİR KAYBIMIZ OLDU’

Yeniden satış için nargile yasağının kalkmasını beklediklerini ifade eden Zigzag Kafe İşletme Sahibi Hakan İdi, “Kurallara uyuyoruz hiçbir şekilde nargile satışı yapmıyoruz bu sebeple gelir kaybımız da oldu ama kural kuraldır. Hala satanlar yeler var. Bize de gelen müşterilerimiz kapıda “Nargile var mı?” diyor. Biz de yasak olduğunu söylüyoruz. “Başka yerde yapan var” şeklinde konuştu. 

İlk yasağın ardından hiçbir şekilde nargile satmadıklarını ifade eden Pulman Kafe’den Musa Karadağ, yasağa rağmen nargile servis eden yerler olduğunu duyduklarını açıkladı.

İnci Lounge İşletme Yöneticilerinden Erkan Artaç, “Yasak olduğundan beri hiçbir şekilde satışını yapmadık. Biz yasak kalksa da belki devam etmeyeceğiz. Yüzde yüz kesin değil ama böyle bir karar almak gündemimizde zaten” dedi.

‘BÜTÜN YASAKLAR KALKTI

NARGİLE KALDI’

Gelirlerinin çok büyük bir kısmını nargileden sağladıklarını belirten Mazi Cafe İşletme Sahibi Ziya Özkul, “Adisyonumuzun yüzde 99’u nargileydi. Bütün yasaklar kalkmasına rağmen nargile yasağı kaldı. Servi etmiyoruz ama niye yasak onu bilmiyoruz. Bize yapılan bir açıklama yok. Sabah boş, akşam boş ekmeğimizi çıkarmaya çalışıyor masaları dolduramıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri