3 dakikada okunabilir

‘CİDDİ İŞ BİRLİKLERİ KURULABİLİR’

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar’ı ağırlayan Vali Ali Çelik, “Tarımdan teknolojiye kadar birçok alanda ciddi iş birliği kurulabilir. Çok ciddi teknoloji üreten şirketlerimiz var, onların ürettiği sinerjiyle ortak amaçlar çerçevesinde çalışılabilir” dedi. Büyükelçi Vasly Bodnar ise Ukrayna ve Türkiye arasındaki iş birliğinin gelişmeye devam ettiğini belirtti

Vali Ali Çelik, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasly Bodnar, Ukrayna Fahri Konsolosu Erkan Güral ile beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarette, bölgeler arası iş birliğinin artırılması için yapılabilecek çalışmalar ile kardeş şehir ilişkileri görüşüldü.

Büyükelçi Vasly Bodnar ile beraberindeki heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ali Çelik, Türkiye ve Ukrayna arasındaki dostane ilişki ve iş birliğinin artarak devam etmesi temennisinde bulundu. Vali Çelik, “Tarımdan teknolojiye kadar birçok alanda ciddi iş birliği kurulabilir. Çok ciddi teknoloji üreten şirketlerimiz var, onların ürettiği sinerjiyle ortak amaçlar çerçevesinde çalışılabilir” dedi.

‘İŞ BİRLİĞİMİZ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR’

Türkiye’nin Ukrayna’nın önemli strateji ortağı olduğunu belirten Büyükelçi Vasly Bodnar, “Cumhurbaşkanlarımız arasındaki güvene dayalı, güçlü diyalog sayesinde Ukrayna ve Türkiye arasındaki iş birliğimiz süratle gelişmeye devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi desteği için de kendisine müteşekkiriz” dedi.

Misafirperverliğinden dolayı Vali Ali Çelik’e teşekkür eden Bodnar, bölgeler arası iş birliğinin artırılması için Kütahya ile kardeş şehir ilişkisi kurulmasını önerdi.

Öneriyi memnuniyetle karşılayan Vali Çelik, gerekli taslak çalışmanın yapılacağını söyledi. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

KÜTAHYA VALİLİĞİ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri