6 dakikada okunabilir

KINCI DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Rıfat Kıncı’nın, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Sülbiye Yüksel’e yumruklu saldırısı hakkında açıklamada bulunan İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, Kıncı’nın disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti.

İYİ Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Sülbiye Yüksel’in İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Rıfat Kıncı tarafından darp edildiği iddia edildi. Hastaneden darp raporu alan Yüksel’in, Kıncı’dan şikayetçi olduğu öğrenildi.

İddiaya göre, 7 Aralık günü parti binasında toplantı sonra meydana gelen olayda, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Rıfat Kıncı, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Sülbiye Yüksel’e yumruklu saldırıda bulundu. Hastaneden darp raporu alan Yüksel’in, Kıncı’dan şikayetçi olduğu öğrenildi. Şikayet üzerine Rıfat Kıncı’nın polis merkezinde ifadesi alındığı ve suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Olayın üzerine açıklamada bulunan İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Erol Ertürk, parti olarak her zaman kadına şiddete hayır dediklerini belirtti.

‘ADLİ MERCİLERE İNTİKAL ETTİ’

Merkez İlçe başkanı Rıfat Kıncı’nın il yönetimindeki bir kadın üyeyi darp etmesinin kabul edilemez bir durum olduğunu vurgulayan Erol Ertürk, “Kadınlara uygulanan her türlü şiddeti, ayrımcılığı cinsiyetçi yaklaşımları, söylemleri, adaletsizliği reddeden bir partiyiz. Genel başkanımızın İstanbul Sözleşmesi Yaşatır sözleri rehberimizdir. Genel başkanımızın hayali ise, bir kadına asla el uzatılmayan bir Türkiye’dir. Söz konusu bu olay sonucu olay adli mercilere intikal etmiştir” dedi.

Kendilerini derinden yaralayan olayda yönetim kurulu üyelerinin Merkez İlçe başkanı Rıfat Kıncı’yı tedbirli kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk ettiğini açıklayan Ertürk, Ulusal görsel ve yazılı medyada çıkan asılsız haber, yandaş tavırlı yalan haberleri kınadı. Tavırlarının duruşlarının bir olduğunu ifade eden Ertürk, kadına şiddete son verilmesi gerektiğinin belirtti.

‘KINIYORUM’

Olay hakkında bir yorum da AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler’den geldi.  Türk kadınının en büyük timsali, Osmanlı İmparatorluğu’nun Devlet Anası, Hayme Ana’nın memleketi, seçim bölgem Kütahya’da; bugün yaşanan kadına şiddet olayının herkesi etkilediğine değinen Ceyda Çetin Erenler,  İYİ Parti’nin Kütahya il yönetim kurulu üyesinin küfürlere ve fiziksel şiddete maruz kaldığı hadiseyi kınadı.

Sülbiye Yüksel geçmiş olsun temennisinde bulunan Çetin Erenler, “Saldırganla mağdurun aynı partide olması hele hele de siyasetle iştigal edip örnek teşkil etmeleri gerekirken, isimlerinin bu şekilde anılmasını olayın ayrıca vahim bir tarafı olarak görüyorum. Kadim şehrimiz Kütahyamız’ın isminin böyle bir olayla gündeme gelmesinden de son derece üzüntü duydum” ifadelerini kullandı.

‘ÇOK İYİ KÜFREDEN

ÇOK İYİ ŞİDDET UYGULAYAN’

Maalesef son günlerde muhalefet partilerinin gerek TBMM’de, gerekse farklı mekânlarda aziz milletin huzurunda sergilediği olayların herkesi utandırdığını ifade eden Ceyda Çetin Erenler şu ifadeleri kullandı: “Muhalefet partileri küfür eden, şiddet uygulayan gibi olumsuz sıfatlarla her geçen gün daha da fazla anılır olmaktadırlar. Ak Parti olarak; siyasete yakışmayan bu çirkin üslup ve tavırlara 84 milyon vatandaşımızın, bilhassa çocuklarımızın ve gençlerimizin şahit olmaması için ne gerekiyorsa yapacağız. Çok iyi küfreden, çok iyi şiddet uygulayan İYİ Partinin ilerleyen günlerde daha nasıl iyiliklerini göreceğiz bakalım” ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri