8 dakikada okunabilir

‘KÜTAHYA’NIN DIŞA AÇILAN PENCERESİ: YONCALI’

Yoncalı’nın, Kütahya’nın dışa açılan penceresi olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Işık, turizm bölgesindeki çalışmaları yerinde inceledi. Işık, Yeni Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Gülümser Hatun Turizm tesislerini çevre yoluna bağlayacak yolun, 2022 yılı içinde hizmete açılacağını da müjdeledi.

ODEAŞ’ın yaptığı alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte, Kütahya Belediyesi asfalt ekipleri hızlı bir şekilde çalışma yapılan sokaklarda sıcak asfalt uygulamasını tamamladı. Yoncalı’da yapılan sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, OEDAŞ’ın altyapı çalışmasını tamamlamasının ardından asfalt ekiplerinin hızlı bir şekilde sıcak asfalt çalışmasına başladıklarını ifade etti.

Ana giriş ve Gülümser Hatun turizm tesislerine bağlantıyı sağlayan, çevre yolundan ana yola bağlantıyı sağlayacak olan sokaklarımızın tamamının sıcak asfalt ile kaplandığını ifade eden Başkan Işık, “OEDAŞ’ın yaptığı elektrik alt yapı çalışmaları uzun süre bu hizmetin gecikmesine neden oldu. OEDAŞ müdürü ve yetkililerine teşekkür ediyorum. Aydınlatmalar dahil kabloların yer altına alınması çalışması bitti. Bizde hızlı bir şekilde sıcak asfalt ve taş kaplama gibi çalışmalarımızı yaptık yapamaya devam edeceğiz. Şehrimize ve Yoncalı Mahallemize hayırlı olsun. Bu güzel turizm beldesinde oturan ve ziyaret eden hemşehrilerimizin sıkıntıları bitmiş oldu ve teşekkürlerin geleceği zamanın yaklaştığını umut ediyoruz” dedi.

‘ÖNEMLİ BİR MERKEZ’

Yoncalı’da, imalatı devam eden beton asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Yoncalı’nın önemli bir turizm merkezi olduğunu hatırlatarak, yatırımların devam edeceğini söyledi.

Tavşanlı Çevre Yolunda, Karayolları tarafından yapımı tamamlanan kavşak ile Yoncalı’yı bağlayan yolda yapımı başlayan beton asfalt imalatını da inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Yoncalı’nın, Kütahya’nın dışa açılan penceresi olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve önemli turizm yatırımlarının yer aldığını ifade etti.

Yoncalı Mahallesinde, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları tamamlandığını ifade eden Başkan Işık; “Yine bölgedeki sıcak su kuyularının birleştirilerek merkezi sistemde toplanmasına yönelik sıcak su hatlarının planlama çalışmaları ve yer altı boru döşeme çalışmaları tamamlandıktan sonra üst yapıda ihtiyaç duyulan gerek kilit taşı döşeme, gerek sıcak asfalt, gerekse ana bağlantılardaki beton asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Bugüne kadar 2021 yılı içerisinde mahallemizde, 2535 ton sıcak asfalt kaplama, 315 ton sıcak asfalt yama, 12 bin 500 metrekare yeni imalat kilit taşı kaplama olmak üzere üst yapı çalışmalarımız tamamlandı” dedi.

‘2022 YILI İÇİNDE HİZMETE AÇILACAK’

Yeni Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Gülümser Hatun Turizm tesislerinin, yolunun çevre yoluna bağlantısını sağlayacak beton yol imalatının bugün itibariyle başladığını söyleyen Başkan Işık, “Toplam 1600 metre uzunluğunda ve 4500 ton beton asfaltın kullanılacağı yol imalat çalışmamız hayırlı olsun. Mahallemizde ayrıca 15 metreye 30 metre boyutlarında toplam 450 metrekarelik halı saha çalışması da başladı. 2022 yılı içinde hizmete açılacak” dedi.

‘KISA SÜREDE TAMAMLANACAK’

Başkan Işık, Tavşanlı Çevre Yolunda yeni açılan kavşakla beraber Yoncalı’ya ana giriş olarak düzenlenen bulvar ve bu bulvara bağlantıyı sağlayacak yolun kısa sürede tamamlanarak, Yoncalı Mahallesinin özlenen yere gelmesi için çalıştıklarını ifade etti. Başkan Işık “Bu vesile ile burada gece gündüz demeden mahallemize hizmet eden başta saha işçilerimiz olmak üzere, amirlerimiz, müdürlerimiz ve başkan yardımcılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Gülümser Hatun Termal Termal Otel yatırımcılarından İsmail Yavaş ise Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve ekiplere teşekkür etti. Yavaş, ana yola bağlantı yolunun yapılmasının bölge turizmine önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Yoncalı Mahallesi Muhtarı Hasan Yılmaz “Belediye Başkanımız ve çalışma ekibine mahallenin taleplerini yerine getirdikleri için teşekkür ediyorum. Alt yapı çalışması olduğu için üst yapı çalışması yapılamıyordu. Alt yapı çalışmaları biter bitmez üst yapı çalışmaları belediyemiz tarafından yapılıyor” dedi.

KÜTAHYA BELEDİYESİ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri