/
3 dakikada okunabilir

‘HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN’

Sağlık çalışanlarının pandemi döneminin kahramanları olduğunu belirten Yönetmen, Oyuncu ve Senarist Müfit Can Saçıntı, KSBÜ öğrencilerine hayallerinden vazgeçmemelerini tavsiye etti. Saçıntı, “Oyuncu olmak istiyordum ama pelteğim olmaz dediler. Hepimizin hayalleri var, günümüzün dünyasında yarının neler getireceği belli değil” dedi.

Ünlü Yönetmen Müfit Can Saçıntı, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) söyleşi gerçekleştirdi.

KSBÜ Hekim Sinan Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Genel Sekreter Kutlu Önal, akademik ve idari personel ile birlikte öğrenciler katıldı.

‘YAPILANLAR UNUTULMAZ’

Yönetmenlik dışında oyunculuk ve senaristlik de yapan Müfit Can Saçıntı sözüne, “Heyecanlıyım çünkü Sağlık Bilimleri Üniversitesine en yüksek puanlarla yerleşmiş insanlarsınız. Çok da ulvi bir mesleğiniz var. Hele son zamanlarda kahramanlarımızsınız. Sağlık çalışanlarının pandemi dönemi yaptıkları unutulmaz.” diye başladı.

“PELTEKSİN OYUNCU OLAMAZSIN” DEDİLER

Kariyer planlaması ağırlıklı gerçekleşen söyleşide Saçıntı, hayallerden vazgeçmemek gerektiğini vurgulayarak, kendinden şu örneği verdi: “Oyuncu olmak istiyordum ama pelteğim olmaz dediler. Hayal kırıklığı oluşturdu. Biz de iletişim fakültesine yöneldik. 30 sene sonra sen pelteksin denilen çocuk oyuncu oldu. Şunu söylemek istiyorum arkadaşlar. Hepimizin hayalleri var. Sizden ricam hayallerinizden vazgeçmeyin. Hele günümüzün dünyasında yarının neler getireceği belli değil.”

Yönetmen Saçıntı ayrıca Mandıra Filozofu filmi, anılarından, televizyon geçmişi vb. konular hakkında da bahsetti.

Etkinliğin sonunda Rektör Kavuncu, “Sizi üniversitemizde görmekten dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Çok önemli şeyler anlattınız. Teşekkür ederiz.” diyerek, Müfit Can Saçıntı tarafından KSBÜ hatırası olarak toplu çekim yapıldı. Söyleşiye sponsor olan BC AJANS ‘a teşekkür edildi.

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

KÜTAHYA’NIN LEZZETTLERİ TANITILDI

Kütahya’nın tanıtımı için faaliyetlerini sürdüren Kütahya Kültür Derneği, misafirlerini Kütahya’nın yöresel lezzetleriyle ağırladı. Önemli katılımcıların olduğunu

MASKESİZ BİR YIL OLSUN

Yeni yılın ilk gününde Kütahyalılara 2022 yılından beklentilerini sorduk. Sağlık, huzur ve mutluluk dileğinde bulunan vatandaşların