/
2 dakikada okunabilir

SINAV TAKVİMİ AÇIKLANDI

ÖSYM tarafından 2022 yılında uygulanacak olan sınavların tarihleri açıklandı.

Açıklamalara göre; 2022-KPSS Lisans (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ) : 31.07.2022, 2022-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) 1. Gün : 06.08.2022, 2022-KPSS Lisans (ALAN BİLGİSİ) 2. Gün : 07.08.2022 , 2022-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) : 14.08.2022 tarihlerinde yapılacak.
KPSS B GRUBU NEDİR?

Her sene binlerce aday kamu kurumlarında bulunan kadrolara atanabilmek adına KPSS sınavına katılım sağlıyor. KPSS B grubu sınavına girecek lise, üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarından mezun olan adayların katıldığı KPSS B grubu, merkez veya taşrada görev alacak adayların KPSS puanı dikkate alınmaktadır. Sınava katılacak olan adaylar B grubu kadrolarına katılmak için KPSS B grubu için gerekli işlemleri başlatmalı ve sınavlardan gereken puanları almaları gerekmektedir.

KPSS A GRUBU NEDİR?

KPSS A Grubu kadroları kariyer odaklı mesleklerden oluşmaktadır. KPSS A Grubu sınavına giren adayların KPSS GY-GK yani Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavlarına da girmeleri gerekir.

ÖSYM AİS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

KPSS tercihlerini gerçekleştirmek için adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi‘ne girmelidir. ÖSYM şifresiyle doğrudan ÖSYM’den ya da e-Devlet üzerinden giriş yapılabilir. FATMA SÜMER

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz