/
2 dakikada okunabilir

ÜNİVERSİTE ÖDENEKLERİ BELLİ OLDU

Bütçe görüşmeleri kapsamında DPÜ’nün 2022 yılı ödeneği 395 Milyon 529 bin TL KSBÜ’nün ödeneği 2022 yılı ödeneği 134 Milyon 2 bin TL olarak kabul edildi.

2022 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin 6’ncı Tur görüşmelerinde, üniversite bütçeleri belli oldu. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (KSBÜ) ödenekleri arttı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bütçe maratonu devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yanı sıra Yükseköğretim Kurulu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Yükseköğretim Kalite Kurulu, 127 üniversitesinin bütçesi de onaylandı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “TBMM Bütçe Görüşmelerine bugün Üniversitelerimizin bütçelerini görüşerek devam ediyoruz” dedi.

Gazel’in açıklamaları ile bütçe görüşmeleri kapsamında DPÜ’nün 2022 yılı ödeneği 395 Milyon 529 bin TL olarak KSBÜ’nün 2022 yılı ödeneği 134 Milyon 2 bin TL olarak kabul edildi.  Geçtiğimiz sene DPÜ 270milyon 845bin, KSBÜ ise 46milyon 592bin TL ödenek almıştı.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Ekonomi haberleri

‘KÜTAHYA’DA UN SIKINTISI YOK’

Kütahya’da un sıkıntısı olmadığını vurgulayan KÜTBO Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Türkiye’deki olağan fiyat artışlarının dışında bir

‘KİMSE HOR GÖREMEZ

Otobüs fiyatlarındaki artışın şu zor günlerde otobüsçü esnafına adeta can suyu olduğunu belirten Kütahya Halk Otobüsleri

İHRACATTA ŞAHLANIŞ

Kütahya, Aralık ayında 38 milyon 279 bin dolarlık ihracat gerçekleştirirken Türkiye’de 35’inci sırada yer aldı. 2020