2 dakikada okunabilir

ALTINDA GRAMIN GRAMI DÖNEMİ

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, gram altının 800 TL’yi aşmasının ardından 0.25 ve 0.5 gramlık altınlar satışa çıktığını açıkladı. Enflasyon uçup, işsizlik şaha kalktığına vurgu yapan Ali Fazıl Kasap, bu ortamda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin milletin aklıyla dalga geçen açıklamalarına da dikkat çekti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, ekonomik dalgalanmalara dikkat çekti.

Gram altının 800 TL’yi aşmasının ardından 0.25 ve 0.5 gramlık altınlar satışa çıktığını açıklayan Ali Fazıl Kasap, “Enflasyon uçtu, işsizlik şaha kalktı, milletin 128 milyar doları koltuk uğruna hiç edildi, paramızın değeri dolar ve avro karşısında, gün görmüş kar gibi eriyor. Memleketi mahvettiler” ifadelerini kullandı.

‘MİLLETİN AKLIYLA DALGA GEÇMEYİN’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Karamsar tablo çizenler var. Onlara diyorum ki sen maaş alıyorsun. En fazla neyini kaybedersin? Enflasyonun altında ezilirsin. Ama ben bütün varlığımı kaybederim.” İfadelerini hakkında da konuşan Ali Fazıl Kasap, bir bakanın bu cümleleri kurarak milletin aklıyla alay etmemesi gerektiğini vurguladı.

Dolar’ın 14 TL’yi geçtiğini hatırlatan Ali Fazıl Kasap, “Erdoğan ne diyordu? “Para, tıpkı bayrak gibi tıpkı milli marş gibi bir ülkenin gücünü, itibarını, bağımsızlığını simgeler. Paranın itibarı milletin itibarıdır.”  İşte bu sözlerin sahibi bugün, milli paramızın itibarını beş paralık etmenin kitabını yazdı” ifadelerini kullandı.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

KORKUTAN ARTIŞ

Kütahya’da 25 – 31 Aralık haftasında 100 bin kişide 167,51 olarak belirlenen vaka sayısı 1-7 Ocak