7 dakikada okunabilir

NEDEN HEP SONA KALIYORUZ?

Uzun yıllardır hizmete giremeyen Şehir Hastanesi hakkında konuşan Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, hastane eninde sonunda açılsa da Kütahya’nın çok fazla zaman kaybettiğini belirtti. Her yatırımda aynı durumun yaşandığına dikkat çeken Gezgin, “Neden hep sona kalan Kütahya oluyor? sorusunu yöneltti

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği ‘Cemiyet Sohbetleri’ etkinliğine katılan, Yeniden Refah Partisi il Başkanı Osman Gezgin, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Gündeme dair birçok konuya açıklık getiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin,  ekonomik değerlendirmelerle söze başladı.

BORÇ FAZLA ÜRETİM YOK

Gezgini “Sayın Cumhurbaşkanının ağzından IMF’ye borcumuz yok cümlesini duyuyoruz. Bu yurtdışı borçlanmamız olmadığı anlamına gelmiyor. Maliye Bakanlığı’nın sitesinde kamunun dış borçları yazılı. 200 milyar doların üzerinde borcumuz var. Borcumuz çok fazla ve ülkede üretim yok. İhracat rakamlarıyla övünüyoruz. İhracatın yüzde 82’sinde dışardan bir girdi yapıyoruz. Bu ülkede bir Ereğli Demir Çelik daha kurmak zor mu?” ifadelerini kullandı.

Adil Düzen Eşit Paylaşım ilkesinin savunduklarına dikkat çeken Osman Gezgin, “Pastadan çok fazla kişi pay almasın değil pastayı nasıl büyütebiliriz bunu düşünmemiz gerek” dedi.

Kütahya’da çok ciddi çalışmalar yaptıklarını her gün köy ve ilçe ziyaretleri yaptıklarını ifade eden Gezgin, “Erbakan Hoca’dan aldığımız siyasi mirasla konuşmalarımızın altını doldurabildiğimiz için de vatandaştan karşılığını alıyoruz. Bizi her alanda bir köşeye sokmak düşünce alanımızı daraltmaya çalışıyorlar. Biz seçime kendimiz girmek istiyoruz olacaksa da 3’üncü bir ittifak olabilir. Neden iki yanlıştan birini tercih etmek zorunda kalıyoruz ki” şeklinde konuştu.

Başkan Işık’ın 15 bin kişiye iş sözü verdiği vaadini hatırlatan Osman Gezgin, “Üçüncü yıl bitiyor kim işe girdi. Nerede bu işe giren insanlar. Başkan bin kişiye işyeri açma ruhsatı verdik. 2bin kişiye iş imkânı sağladık dedi. Olaya bu mantıkla bakıldıysa biz yanlış anlamışız” dedi. Milletvekilliği ve Belediye başkanlığının çok farklı iki iş olduğuna değinen Gezgin, ayağı yere basan projeler üretmenin önemine değindi.

SİL BAŞTAN İMAR ŞART

700 milyon TL’lik borç ciddi bir borç yükü olsa da 400milyon yıllık geliri olduğunu da ifade eden Gezgin Türkiye’de borçsuz bir belediye olmadığını savundu.  Yıllardır söylediği Ulaşım Master Planı’nı geçen haftalarda protokolünün imzalandığını ifade eden Osman Gezgin,  Kütahya’da sil baştan bir imar planı oluşturmanın da elzem olduğuna vurgu yaptı.  

AK Parti Milletvekili Ahmet Tan’ın Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmasında “Deve misiniz kuş mu?”  sözlerine cevap veren Osman Gezgin, “Herkese deve ya da kuş olarak bakıyorlar. Biz ne deveyiz ne kuşuz biz insanız. Biz karşımızdaki insanlara da sadece insan gözüyle bakarız. Halkın içine girip konuşursanız bambaşka bir ortam yaşandığını görürsünüz. Meclis kürsüsünden esip gürlemek kolay. Gidin esnaf ziyareti yapın bakalım yapabiliyor musunuz halkın dertlerini dinleyin” dedi.  

KARAMOLLAOĞLU’NUN ‘TEMEL’ FIKRASI

2022’nin sonlarına doğru erken seçim beklentileri olduğunu ama yarın dahi olsa seçime hazır olduklarını belirten Gezgin, Saadet Partisine parti kapatma davası açılması iddialarına da cevap verdi.  Zengin, “Temel Karamollaoğlu’nun temel fıkrası. HDP’nin kapatılmasına karşısıyız diyen Karamollaoğlu, Yeniden Refah Partisi aynı isimle kurulduğu için kapatacağız diyor. Kapatsın biz bu konuda uzmanız biliyordunuz Partilerimizin kapatılmasına alışkınız. Siyasette yola kırmızı çizgilerle çıkılır. İnsanlar ölür fikirler yaşar. Erbakan’ın fikrîlerini biz savunuyoruz”

Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Gazeteciler Cemiyet Başkanı Erkan Sağlam ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz