/
4 dakikada okunabilir

KAMP TURİZMİNİN MERKEZİ KÜTAHYA OLABİLİR

Yüzde 56’sı ormanlarla kaplı bir şehir olan Kütahya’nın kamp turizminde merkez olabileceğine vurgu yapan Vali Ali Çelik, Kütahya’nın aynı zamanda huzur ve güven şehri olduğunu belirtti.

‘KENDİ EVİM KENDİ ŞEHRİM’

Kütahya Valisi Ali Çelik, Radyo Dumlupınar’ın canlı yayın konuğu oldu. Programda birçok konuya değinen Vali Ali Çelik, “Benim Kütahya ile yolum hayatımın belirli dönemlerinde sürekli kesişti. Hatta annem çatal kaşığını bırakmışsın sen Kütahya’da der. Kütahya kültüründe de yeri vardır. Dönenler Camii’nin önündeki çeşmeden çokça su içmişliğim var. Kendi evim kendi şehrim gibi hissettiğim Kütahya’da güzel hizmetler yapabilmeyi diliyorum. ” dedi.

Lise yıllarında Kütahya’nın kendisine emin bir şehir duygusu verdiğine değinen Vali Ali Çelik, “Kendimi güvende hissetmiştim o yaşta ailemden ilk ayrıldığımda da. Şu anda da Kütahya eski ruhunu koruyarak kentleşen; güven ve huzur şehri” ifadelerini kullandı.

VALİ ÇELİK’TEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

Öğrencilik dönemlerinden bahseden Vali Ali Çelik, “Hepimiz bir dünyayız, hepimizin bizi biz yapan özellikleri var. Ama galiba benim ruhuma bir doz daha fazla sorumluluk katılmış; öğrencilik hayatımda da bunu hissettim. Boş vakitlerimde hem kendi eğitim öğretim hayatımın devamı için çalıştım. Not tutma alışkanlığım yoktu. Konuları daha öncesinden okuyup dipnotları araştırırdım. Kütüphanede çok vakit geçirirdim.  Sınav geçmeyi değil gerçekten öğrenmeyi hedefledim. Sporla çok haşır neşir bir insandım. Basketbol oynardım.” dedi. Öğrencilere üniversite hayatlarında kişisel gelişimlerine ağırlık vermelerini ve bir hobi edinmelerinin tavsiyede eden Vali Ali Çelik, hobi edinmenin insanın kendini yenilemesi için büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.

‘ÜNİVERSİTE ARKADAŞLARIMLA HİÇ KOPMADIK’

Üniversite arkadaşlarına çok değer verdiğini vurgulayan Vali Ali Çelik, “Bugün bile en kederli en sevinçli anlarımı paylaşabileceğimiz arkadaşlar kazandım. 20 yıl geçti ama hala dün gibidir her anı. Hiç kopmadık üniversite arkadaşlarımla” dedi.

Hız dünyasında birçok büyükşehre yakın olmasının Kütahya’ya büyük bir avantaj sağlayacağına dikkat Çeken Vali Ali Çelik sanayide yaşanan gelişmeleri şu sözlerle anlattı: “1. 2. OSB, Gediz, Tavşanlı OSB’lerimizle ilişkiliyim. Yer talepleri yatırımcıların bu bölgeye olan ilgisi takip ediyoruz. Özellikle Zafer OSB’nin altyapı ihaleleri bitip yer tahsislerine başladığımızdan beri oraya ciddi bir yatırımcı ilgisi var. İki yatırımcıya inşaat ruhsatını vermiş durumdayız. Çok kıymetli bir dinamik oluşturacaklar. Mavi ve beyaz yakalı çalışan talepleri de olacak bu sayede Kütahya’da sosyal yaşam da gelişecek” ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Kültür haberleri

KÜTAHYA’NIN LEZZETTLERİ TANITILDI

Kütahya’nın tanıtımı için faaliyetlerini sürdüren Kütahya Kültür Derneği, misafirlerini Kütahya’nın yöresel lezzetleriyle ağırladı. Önemli katılımcıların olduğunu