2 dakikada okunabilir

‘50 YIL GERİLEDİK’

50 yıl önceki “1 dolar 15 TL oldu” haberini meclis kürsüsünde paylaşan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Türkiye’nin elli yıl gerilediğini ifade etti. Asgari ücret zammını değerlendiren Kasap, Emekli, işçi ve memurlara da en az yüzde 50 zam yapılması gerektiğini de vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden açıklamada bulundu, Ali Fazıl Kasap’ın gündeminde yüne ekonomi vardı.

10 Ağustos 1970 tarihinden bir gazete küpürü ile kürsüye çıkan Ali Fazıl Kasap, 1 dolar 15 TL oldu haberine dikkat çekti. Türkiye’nin elli yıl gerilediğini ifade eden Ali Fazıl Kasap, “50 yıl önceki dolar kuru bu bugünde bu. Maalesef bu derme çatma hükümet yapısı derme çatma başkanlık sisteminin sonunda gelinen nokta bu Yalanlara dolanlarla bütçe açıklarıyla parlasın çar çur edilmesiyle hak etmeyen insanlara verilmesiyle çifte maaşlarla gelinen nokta bu” ifadelerini kullandı. 

“Dolarla mı çalıştırıyorsunuz insanları? Biz Türk Liramızı yedirmeyeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın garanti ödemeleri Dolar, Euro ile yaparken, söz konusu asgari ücret olunca Türk Lirasını hatırladığını savunan Kasap, “Sene başında 384 dolar olan asgari ücret yeni açıklanan rakamla şu anda 274 dolar ediyor! Hayat o kadar pahalandı ki,  asgari ücretli hak ettiği tutarı alamadı” dedi.

Emekli, işçi ve memurlara da en az yüzde 50 zam yapılması gerektiğini vurgulayan Kasap, “Asgari ücrete yapılan zammın devlete hiçbir yükü yok. Erdoğan gerçekten memurun, işçinin ve emeklinin hakkını düşünüyorsa bu zammı versin de görelim?” şeklinde konuştu.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Siyaset haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz