/
2 dakikada okunabilir

‘AFET RİSKİNE KARŞI HEP BİRLİKTE’

Afetlerle yaşamayı öğrenmek için AFAD’ın düzenlediği bireysel afet farkındalığı eğitimlerine katılmanın önemine vurgu yapan Mufit Can Saçıntı, “Afet riskine karşı hep birlikte” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Kütahya’ya gelerek bir tiyatro oyunu sahneleyen Oyuncu ve Senarist Müfit Can Saçıntı, Kütahya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü için ekran karşısına geçerek vatandaşları afet riskine karşı uyardı.

Ülkemizde özellikle son iki yılda yaşanan afetlerin bu coğrafyada afete dönüşebilecek tehlike kaynaklarıyla yaşamayı öğrenmek zorunda olduğumu gösterdiğini belirten Müfit Can Saçıntı, bu yüzden vatandaşlardan AFAD’ın düzenlediği bireysel afet farkındalığı eğitimlerine katılmalarını rica etti.

Mufit Can Saçıntı, “Afet riskine karşı hep birlikte” dedi.

‘SİZ VARSANIZ ÇOK ŞEY OLUR’

Ünlü oyuncunun vatandaşları uyaran videosunu sosyal medya hesaplarında paylaşan Vali Ali Çelik, “Doğal afetler kaçınılmaz bir gerçek ama olumsuzlukları en aza indirmek mümkün. Afet farkındalık eğitimlerimize katılarak doğru davranışları öğrenir ve hayatlara dokunursunuz. Ben olmasam ne olur demeyin. Siz varsanız çok şey olur! Afet riskine karşı hep birlikte!” ifadelerini kullandı.

ŞEYMA DÖNMEZ

Cevap yazın

Your email address will not be published.

Kütahya'dan son Eğitim haberleri

KARNE HEYECANINA ORTAK OLDULAR

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Ali Çelik, Umudunuzun ve hayallerinizin eksik olmadığı nice yıllarınız, tatilleriniz